До уваги представників мас-медіа!

Запрошуємо представників мас-медіа, театральних критиків на брифінг та генеральну репетицію перед прем’єрою опери «ЛИС МИКИТА» Івана Небесного.

ПРЕСБРИФІНГ

Дата і час: 20 лютого о 17:00
Місце проведення:
Дзеркальна зала Львівської національної опери (м. Львів, проспект Свободи, 28)

20 лютого о 18:00; глядацька зала театру: генеральна репетиція-здача прем’єрної вистави – опери “Лис Микита” І.Небесного. 

Учасники:

  • ІВАН НЕБЕСНИЙ – композитор, автор опери «Лис Микита»;
  • ВАСИЛЬ ВОВКУН – режисер та лібретист, генеральний директор – художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької;
  • ТЕОДОР КУЧАР – диригент-постановник (США);
  • ІРИНА СТАСИШИНдиригентка;
  • МАРЧЕЛЛО АЛДЖЕРІбалетмейстер-постановник (Італія);
  • ТАДЕЙ РИНДЗАКхудожник-постановник;
  • АРВІДАС БУЙНАУСКАСхудожник по світлу (Литва);
  • ГАННА ІПАТЬЄВА художниця костюмів (м.Київ);
  • СВІТЛАНА РЕЙНІШ3D-мапінг.

Телефон для акредитації: 097 680-28-05

АНОНС

Сучасна опера для сімейного перегляду «Лис Микита» написана українським композитором Іваном Небесним на замовлення Львівської Національної Опери. Прем’єра відбудеться вже 21-23 лютого. Постановка матиме чимало несподіванок: від самого звучання до сценографії, яскравих костюмів та масок звірів, а також сучасних технологій 3D-проекції та світла.   

 

В основі постановки – однойменна поема Івана Франка. Перша поява цього твору відбулася на сторінках дитячого двотижневика «Дзвінок» у 1890 році – 130 років тому. «Я найбільше люблю свого “Лиса Микиту”, тому, що я його написав для своїх дітей…» – говорив Іван Франко. Першими слухачами і читачами цього твору були власні діти письменника – Андрій, Тарас, Петро та Ганна.

Оперу рекомендують для сімейного перегляду, адже за начебто дитячою казкою та розважальним сюжетом, гумором і пригодами хитрого Лиса, ховаються гострі та завжди актуальні соціальні питання.

«У нашому випадку – це справжній бестселер, але вже оперний, для сімейного перегляду, − зазначає режисер Василь Вовкун. − Дійство, у якому органічно поєднуються розважально-авантюрний та сатирично-викривальні змісти й підтексти. І важко сказати, чого  тут більше: людського в звіриному світі чи, навпаки, звіриного у людському?..».

 

Опера «Лис Микита» Івана Небесного матиме несподіване звучання, адже в оркестрі, поряд із традиційними інструментами, колоритно звучатимуть народні – цимбали, бандура, дримба, ліра і трембіта. Диригент-постановник опери – американський диригент українського походження Теодор Кучар, диригентка – Ірина Стасишин, а хормейстер – Вадим Яценко.

До числа постановників залучили також митців із-за кордону: молодого художника по світлу із Литви Арвідаса Буйнаускаса, який співпрацює з групою «Океан Ельзи», створюючи незабутні візуальні образи їх концертів. А також італійського хореографа Марчелло Алджері. На сцені Львівської Національної Опери Марчело Алджері поставив виставу «Правда під маскою», яка об’єднує балети І. Стравінського «Пульчинелла» і «Весна священна». У 2019 р. ця постановка перемогла у категорії «найкраща хореографічна/ балетна/ пластична вистава» ІІ Всеукраїнського фестивалю-премії «ГРА».

Важлива деталь – у опері «Лис Микита» буде не лише хореографія, але й акробатика на повітряних полотнах.

Чи не вперше в українській сучасній опері будуть використані новітні технології 3D-проекції, і це буде «справжня феєрія світла», зазначають постановники. За 3D-мапінг відповідають Світлана Рейніш та Юрій Костенко, які співпрацюють з брендами Ferrari, Mercedes, Coca Cola та ін.  

До створення сценографії, яскравих костюмів та масок звірів, залучені дизайнери та митці зі всієї України – Тадей Риндзак, Ганна Іпатьєва, Людмила Табачкова, Анжела Городиська.

Квитки за посиланням:

https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/show/265

Довідка:

Оновлення репертуару театру творами сучасних українських митців є однією із пріоритетних завдань програми «Український прорив» − стратегії розвитку, запропонованої очільником Львівської національної опери, генеральним директором – художнім керівником театру Василем Вовкуном. 

Василь Вовкун виступив також лібретистом та режисером опери «Лис Микита» Івана Небесного.

Генеральний партнер – KredoBank