“Бетховен в опері”. Концерт до 250-річчя від дня народження Л. ван Бетховена

«Обнімітесь, мільйони! Поцілуйтесь, мов брати!». Саме такий текст-заклик у фіналі Дев‘ятої симфонії втілює Людвіг ван Бетховен.
Вчора, без сумніву, увесь музичний світ святкував його 250-у річницю з дня народження. Святкування мало б бути помпезним, до якого музиканти, фестивалі та концертні інституції готувалися роками.
Однак 2020-ий вніс у наше життя соціальну дистанцію, яка унеможливила навіть виконання тієї ж Дев’ятої симфонії. Однак «Обніміться мільйони» прозвучало – насамперед, у наших серцях. Адже цими днями музиканти у всіх куточках нашої планети мають щастя – для один одного, публіки, онлайн слухачів дарувати радість, виконуючи твори Бетховена, одного із найбільших геніїв людства.
Вчора, 16 грудня в Дзеркальній залі відбувся саме такий концерт – із камерних інструментальних тріо Бетховена. Виконавці – артисти оркестру Львівської національної опери Юрій Хвостов, Маркіян Максимів (гобой), Євген Марчук (англійський ріжок), Микола Гречух (кларнет), Максим Римар (віолончель), виконують не лише оперний репертуар театру, а часто беруть участь у концертах саме в камерних ансамблях. Партію фортепіано виконував Роман Марченко.
Прозвучали два інструментальні твори – Тріо для двох гобоїв та англійського ріжка До-мажор Op. 87 і Тріо для кларнету, віолончелі і фортепіано Сі-бемоль мажор Op. 11. Обидва твори були написані композитором після переїзду до Відня у ранній період творчості – не дарма велика увага приділяється духовим інструментам, виконавство на яких було популярним у Відні на той час.