У творчих планах Львівської Національної Опери у 2020 році – поновлення балету «Створення світу» А. Петрова з сценографічними полотнами культового українського художника ХХ століття Євгена Лисика

    Євген Лисик був художником-постановником Львівської опери впродовж 1962-1991 рр., створивши сценографію до понад 40 вистав. Серед них – опери «Золотий обруч» Б. Лятошинського, «Любовний напій» Г. Доніцетті, «Тангойзер» Р. Вагнера, «Пікова дама» П. Чайковського, «Отелло» Дж. Верді, балетів − «Лускунчик» і «Лебедине озеро» П. Чайковського, «Есмеральда» Ц.Пуньї, «Спартак» А. Хачатуряна, «Ромео і Джульєтта» С. Прокоф’єва та багатьох інших.

  В основі балету «Створення світу» − алегоричний сюжет про те, як Бог створив землю та перших людей – Адама і Єву, а чорт всіляко заважав задумам Творця, заманюючи людей спокусами. Змалювання споконвічного хаосу, творення Землі, кіл пекла отримують своє втілення у низці завіс, створених художником. Вони створюють колосальне враження – від умиротворення ликом Богородиці до жаху від побачених картин пекла.   

 Прем’єра балету «Створення світу» у Львові в другій авторській редакції А. Петрова відбулася 30 липня 1972 року (за рік після прем’єри цього твору у Маріїнському театрі). Хореографія постановника балету Михайла Заславського була новаторською на той час.

  Поновлення балету у 2020 році із оригінальними декораціями художника приурочене до 90-ліття з дня народження Євгена Лисика.

Фото – Олександр Новіцький