У головній партії в опері “Турандот” – запрошена солістка, українська оперна співачка Оксана Дика

Емоції переповнюють – скільки неймовірних подій відбулося вчора у Львівській національній опері!
Десята прем’єрна вистава опери «Турандот» Дж. Пуччіні вчора прозвучала на сцені театру.

Серед виконавців – провідні солісти Львівської опери, зокрема, бас Тарас Бережанський, який дебютував у партії Тимура. Однак найбільше слухачі із нетерпінням чекали на появу у другій дії Принцеси Турандот – у цій партії виступила запрошена солістка, українська співачка Оксана Дика. Вона виконувала партію Турандот у театрах від Нью-Йорка до Гонг-Конга, зокрема, у відомій постановці Франко Дзефіреллі на сцені Метрополітен-опера. Виступ сопрано на сцені Львівської національної опери відбувся за підтримки Олександра Шлапака.

Насамперед, дякуємо слухачам цього вечора – за ваші відгуки, за ваші вражені слова і сповнені непідробного захвату очі. У Глядачевій залі були також Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков із дружиною, Голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, депутати Верховної Ради України. Приємно, що державні службовці не лише переглянули виставу, але й після її закінчення на сцені театру привітали виконавців.

Гучне та багатоголосе «Многая літа!» прозвучало, як тільки закрилася завіса, що викликало неабияке здивування у залі. Таким чином артисти вітали музичного керівника, диригента-постановника опери «Турандот» Івана Чередніченка з його 34-літтям. До вітань диригентові приєднався також Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, подарувавши Іванові Чередніченку пам’ятний подарунок.

Нагадаємо, що перед виставою у Дзеркальній залі театру, дирекції та колективу Львівської національної опери Дмитро Разумков вручив Грамоту Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом». Це відзнака за вагомий внесок у розвиток національного оперного та хореографічного мистецтва, плідну міжнародну співпрацю у контексті європейського культуротворення, високу професійну майстерність і втілення творчої програми «Український прорив».

А також високі державні відзнаки отримали працівники театру: Почесні грамоти Верховної Ради України – художниця костюмів Оксана Зінченко, диригент Юрій Бервецький, солісти опери Світлана Мамчур, Людмила Савчук, Василь Садовський; Грамоти Верховної Ради України – диригент Михайло Дутчак (посмертно), відзнаку отримала дружина Надія Андріївна, солісти опери Тетяна Вахновська та Юрій Трицецький, соліст балету Євгеній Свєтліца.

Фото – Руслан Литвин

❗️До кінця сезону глядачі матимуть змогу ще кілька разів почути оперу «Турандот» Дж. Пуччіні на сцені Львівської національної опери, а саме – 11 і 30 червня, 1 липня.

Квитки можна придбати у касі театру та за посиланням: https://bit.ly/3x98xVa