У Львові поставлять українську фольк-оперу, яку забороняла радянська влада

Анонс на сайті газети "Дзеркало тиждня":

https://dt.ua/CULTURE/u-lvovi-postavlyat-ukrayinsku-folk-operu-yaku-zaboronyala-radyanska-vlada-262745_.html

8 грудня, 12:15   Прем’єра опери “Коли цвіте папороть” відбудеться 15 грудня 2017 року 

Фольк-опера була створена на замовлення французької концертної фірми “Алітепа”

15 грудня на сцені Львівської Національної опери відбудеться прем’єра багатостраждального музичного твору Євгена Станковича “Коли цвіте папороть”. 40 років тому цей твір потрапив під негласне “табу”. І з тих пір насилу пробивався на сцени і концертні зали.

Історія народження, а згодом і заборони твору “Коли цвіте папороть” йде в середину 70-х років ХХ століття. Фольк-опера була написана на замовлення французької концертної фірми “Алітепа”, прем’єра передбачалася на Всесвітній виставці в Парижі. В інтерв’ю DT.UA Станкович розповів, що передбачалося проведення 25 вистав “Папороті” у Гранд-опера. Французи замовляли музичний твір за мотивами Гоголя через Держконцерт СРСР і всі розрахунки тоді проходили через Москву

В Україні також мали показати прем’єру в 1978-му на сцені тодішнього Палацу з’їздів “Україна”. І вже навіть запросили на виставу французьких дипломатів і бізнесменів. Однак втрутилися – політика, Гоголь, міжнародні відносини, боротьба з українським націоналізмом.

Тепер же довести справу до прем’єри вирішив художній керівник Львівської опери режисер Василь Вовкун, який об’єднав для роботи над новою виставою диригента Володимира Сіренка, співачку Ніну Матвієнко, художника Тадея Риндзака і самого композитора Станковича.