У Львівській опері відбудеться прем’єра вистави «Правда під маскою»

У межах проекту «Український прорив» на сцені Львівської національної опери 19, 21 та 24 жовтня о 18:00 відбудеться прем’єра вистави «Правда під маскою». Постановка створена на основі об’єднання двох одноактних балетів Ігоря Стравінського «Весна священна» та «Пульчинелла». Режисером вистави став Василь Вовкун, гендиректор і художній керівник Львівської опери, хореографом – італійський балетмейстер Марчелло Алджері.

«За допомогою режисури Василя Вовкуна вдалось об’єднати два абсолютно різні балети. Мова про виставу «Пульчинелла», де розповідається про несправжні почуття, і «Весна священна», де про справжню, реальну людину. І вийшла не так хореографічна вистава, як театральна. Елементом, який зв’язує постановки, є маска. Цієї виставою ми хочемо донести, що в світі є велика проблема несправжності, яку необхідно долати, так би мовити, знімати з себе маски», – розповів Марчелло Алджері, хореограф, балетмейстер.

Глядачів, запевняють організатори, дивуватимуть не лише модерною пластикою балету, а й досконалим виконанням музичних творів Ігоря Стравінського. Керувати оркестром буде американський диригент українського походження Теодор Кучар. Головні ролі у постановці зіграють солісти балету Львівської національної опери Сергій Качура та Ярина Котис.

Щодо декорацій, то посеред сцени обладнають велике дзеркало, яке множитиме постаті танцівників по діагоналі, підкреслюючи їхні рухи у перспективі. Куліси сформують з кривих дзеркал, щоб рухи артистів, які в центрі уваги, за допомогою світла і тіні отримували рефлекси. По боках сцени облаштують два уламки скелі, що символізують образ вільної і чистої Матері Землі. Зверху буде проекція глобуса в русі.

«Правда під маскою» – третя прем’єра у межах проекту «Український прорив», режисером якої є Василь Вовкун, генеральний директор і художній керівник Львівської національної опери. Раніше відбулись вистави «Коли цвіте папороть» та оновленої постановки «Дон Жуан». 

Придбати квитки на виставу «Правда під маскою» можна за посиланням.