У Львівській опері покажуть заборонену постановку

http://bit.ly/2AMh1c5

У Львові покажуть заборонену 40 років тому фольк-оперу-балет Євгена Станковича «Коли цвіте папороть».
Сьогодні, 12 грудня, на репетиції прем’єри побувала і журналістка Гал-інфо.
Фото: Олена Ляхович
Вже відомо, що у прем’єрних виставах візьме участь видатна українська співачка, народна артистка України Ніна Матвієнко. У коментарі для Гал-інфо вона розповіла про почуття, які її наповнюють, під час гри у виставі. «Коли закриваю очі, то наче повертаюсь назад на 40 років. А коли відкриваю, то все абсолютно нове: костюми, постановка, світло. Цей твір епохальний. Я неймовірно рада, що у Львівській опері змогли воскресити цю виставу. Сподіваюсь, що ви всі побачите, як вона наново народиться».

Також Ніна Матвієнко нагадала про одного з перших постановників фольк-опери – сценографа Євгена Лисика. «Він, як квітка, був унікально творчою людиною, ніколи багато не говорив, завжди працював, у його очах була правда. Добре, що Львів не забуває про цього народного артиста України».

Доктор мистецтвознавства Юрій Чекан так сказав про феєрію: «Тут немає векторного сюжету, звичних для опер арій та дуетів. Натомість твір будується як величезна мозаїка, у якій за принципом контрасту поєднуються сцени, замальовки, епізоди. Це все відбиток мозаїчного мислення ХХ сторіччя, дивним чином поєднаний із принципом поетичного кінематографа».

Режисер-постановник  Василь Вовкун розповів, що “Коли цвіте папороть” Євгена Станковича – це явище в музиці унікальне і за жанром, і за сценічною історією. Твір був написаний ще у 1977 році, але ніколи не мав повного сценічного втілення. «Саме тут Євген Лисик у співавторстві з Євгеном Станковичем готував шлях поєднання авангардних на той час, фольклорних та народно-символічних технологій, нове розуміння ними сутності зрілого неофольклорного мислення кінця ХХ століття»

Фото: Олена Ляхович
Організатори заходу також розповіли таке: «Наш театр узяв на себе сміливість яскраво й феєрично зреалізувати неймовірно красиве мистецьке полотно, зіткане з фольклорних мотивів, поданих сучасною музичною мовою. У цій новаторській виставі нема традиційного сюжету, звичних для опер арій, дуетів. У першій дії заглянемо в барвисті часи язичництва, коли формувалася прадавня культура українського народу в єднанні людини й природи. У другій – відчуємо наші бурхливі дні з відлунням війни, з героїкою, навіяною спогадами про волелюбне козацтво, з тривогою про загрозу можливої майбутньої катастрофи».

Організатори обіцяють здивувати глядачів найсучаснішими засобами візуалізації, новітніми технологіями. «Коли цвіте папороть» творить унікальна команда.

Фото: Олена Ляхович
  • Режисер-постановник – Василь Вовкун.
  • Диригент-постановник – Володимир Сіренко.
  • Художник-постановник – Тадей Риндзак.
  • Художник костюмів – Ганна Іпатьєва.
  • Хормейстер – Василь Коваль.
  • Балетмейстери-постановники – Артем Шошин та Сергій Наєнко.
  • Художник світла та візуалізація – Дмитро Ципердюк.
  • А також – Ніна Матвієнко у прем’єрних показах!

Квитки можна придбати у касі Львівської Опери або на сайті театру: opera.lviv.ua. Тел.: (032) 235-65-86; (032) 260-13-60.