Новини

Завжди дізнавайтесь першим про події в Нашій опері

У Львівській національній опері презентували виставку раритетних фотографій та поштівок з приватної колекції О. Коробова

Святкування 120-річчя Львівської національної опери набирає обертів!
Сьогодні, 29 вересня, відбулося аж декілька знакових подій!🔈
У театрі спілкувалися із журналістами, презентували виставку раритетних фотографій та поштівок з приватної колекції О. Коробова, а ще – книгу про архітектуру театру дослідника Ю. Ямаша.
На пресбрифінгу з нагоди 120-ої річниці відкриття театру генеральний директор-художній керівник Василь Вовкун детальніше розповів журналістам про програму святкувань, якою театр дивуватиме своїх глядачів. За його словами, вона видалась особливо насиченою:
📌проведення художнього пленеру «Львівська опера очима молоді» разом із Львівською національною академією мистецтв
📌відкриття виставки раритетних фотографій та поштівок із приватної колекції О. Коробова
📌презентація книги “Архітектура Львівської опери” дослідника Ю. Ямаша
📌 захопливі лекції про етапи розвитку театру та славетну завісу “Парнас”, намальовану в Римі на ексклюзивне замовлення театру, вперше представленої для глядачів у 1901 році.
Як поділився музичний керівник театру, Іван Чередніченко, особливими будуть також урочисті Гранд-концерти:
💭“Власне сама дата – 120 років театру – спонукала нас до певних пошуків. Нам вдалося сформувати дуже цікаву та незаангажовану програму концертів. Вона складається з кількох відділень, серед яких особливе місцех належить саме українській музиці. Оскільки Львів завжди був в авангарді щодо виконання музики українських композиторів”.
🎶Під час концертів прозвучать найвідоміші фрагменти світової класики та української музики – з опер Р. Ваґнера, Дж. Пуччіні, Ш. Гуно, Дж. Верді, К. Данькевича, Ю. Мейтуса, М. Скорика, Є. Станковича, прем’єри яких стали вагомими музичними подіями впродовж 120-річної історії театру. Виконуватимуть їх солісти Львівської національної опери, а також запрошені виконавці, які підкорюють сцени провідних театрів світу: Ольга Кульчинська, Валентин Дитюк, Сергій Магера.
📷Після пресбрифінгу у коридорі на першому балконі театру відбулася презентація виставки раритетних фотографій та поштівок із зображенням Львівської опери із приватної колекції О. Коробова. Як зазначив колекціонер, більшість експонованих листівок є унікальними і не були представлені широкому загалу раніше. А деякі – надруковані ще за часів відкриття театру.
Кандидат мистецтвознавства Ігор Жук зазначив, що виставка сформована так, аби висвітлити ще й історичні передумови, за яких будувався театр, таким чином, подаючи глядачеві цілісну картину культурного життя міста того часу.
🔎Вже незабаром розповімо детальніше про презентацію книги «Архітектура Львівської опери» Ю. Ямаша. Тож слідкуйте за оновленнями, аби нічого не пропустити.
👉Нагадаємо, що ознайомитися із переліком подій до 120-річчя Львівської національної опери Ви можете на офіційному сайті театру: https://opera.lviv.ua/podiyi-120-richchya-lvivskoyi…/
 

    Наш сайт використовує кукі для інформації. Можете прочитати детальніше на сторінці політики конфіденційності.