У Львівській національній опері презентували виставку раритетних фотографій та поштівок з приватної колекції О. Коробова

Святкування 120-річчя Львівської національної опери набирає обертів!
Сьогодні, 29 вересня, відбулося аж декілька знакових подій!
У театрі спілкувалися із журналістами, презентували виставку раритетних фотографій та поштівок з приватної колекції О. Коробова, а ще – книгу про архітектуру театру дослідника Ю. Ямаша.
На пресбрифінгу з нагоди 120-ої річниці відкриття театру генеральний директор-художній керівник Василь Вовкун детальніше розповів журналістам про програму святкувань, якою театр дивуватиме своїх глядачів. За його словами, вона видалась особливо насиченою:
 проведення художнього пленеру «Львівська опера очима молоді» разом із Львівською національною академією мистецтв
 відкриття виставки раритетних фотографій та поштівок із приватної колекції О. Коробова
 презентація книги “Архітектура Львівської опери” дослідника Ю. Ямаша
 захопливі лекції про етапи розвитку театру та славетну завісу “Парнас”, намальовану в Римі на ексклюзивне замовлення театру, вперше представленої для глядачів у 1901 році.
Як поділився музичний керівник театру, Іван Чередніченко, особливими будуть також урочисті Гранд-концерти:
 “Власне сама дата – 120 років театру – спонукала нас до певних пошуків. Нам вдалося сформувати дуже цікаву та незаангажовану програму концертів. Вона складається з кількох відділень, серед яких особливе місцех належить саме українській музиці. Оскільки Львів завжди був в авангарді щодо виконання музики українських композиторів”.
 Під час концертів прозвучать найвідоміші фрагменти світової класики та української музики – з опер Р. Ваґнера, Дж. Пуччіні, Ш. Гуно, Дж. Верді, К. Данькевича, Ю. Мейтуса, М. Скорика, Є. Станковича, прем’єри яких стали вагомими музичними подіями впродовж 120-річної історії театру. Виконуватимуть їх солісти Львівської національної опери, а також запрошені виконавці, які підкорюють сцени провідних театрів світу: Ольга Кульчинська, Валентин Дитюк, Сергій Магера.
 Після пресбрифінгу у коридорі на першому балконі театру відбулася презентація виставки раритетних фотографій та поштівок із зображенням Львівської опери із приватної колекції О. Коробова. Як зазначив колекціонер, більшість експонованих листівок є унікальними і не були представлені широкому загалу раніше. А деякі – надруковані ще за часів відкриття театру.
Кандидат мистецтвознавства Ігор Жук зазначив, що виставка сформована так, аби висвітлити ще й історичні передумови, за яких будувався театр, таким чином, подаючи глядачеві цілісну картину культурного життя міста того часу.
 Вже незабаром розповімо детальніше про презентацію книги «Архітектура Львівської опери» Ю. Ямаша. Тож слідкуйте за оновленнями, аби нічого не пропустити.
 Нагадаємо, що ознайомитися із переліком подій до 120-річчя Львівської національної опери Ви можете на офіційному сайті театру: https://opera.lviv.ua/podiyi-120-richchya-lvivskoyi…/