У Гранд-концерті до 120-річчя Львівської національної опери диригуватиме Оксана Линів

До святкувань 120-річчя Львівської національної опери як запрошена диригентка Гранд-концерту 4 жовтня долучиться Оксана Линів, одна з найяскравіших представниць жінок-диригентів на світовій сцені.
Це буде перший виступ української диригентки на Батьківщині після тривалої карантинної перерви, а також сенсаційної новини, що у 2021 році Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою найпрестижнішого оперного фестивалю світу у Байройті, вперше за його 145-літню історію.
Нагадаємо, що професійна діяльність Оксани Линів розпочалася у Львівській національній опері з асистентки диригента у постановці опери «Набукко» Дж. Верді. Згодом на сцені театру відбулися гостьові виступи Оксани Линів в операх «Трубадур» Дж. Верді та «Сільська честь» П. Масканьї.
Оксана Линів співпрацювала як запрошена диригентка з численними оркестрами світу та найвідомішими оперними театрами в Австрії, Німеччині, Чехії, Франції, Швейцарії, Іспанії, Швеції, Естонії, Угорщині, Румунії, Японії та Україні. У сезоні 2019/20 дебютувала з Staatskapelle Berlin, Мюнхенським філармонійним оркестром. Серед інших визначних подій – поновлення опер «Медея» Л. Керубіні та «Чарівна флейта» В. А. Моцарта в Берлінській державній опері, постановка «Аїди» Дж. Верді в історичному комплексі – Храмі Хатшепсут у Луксорі (Єгипет); постановки опер «Дон Карлос» Дж. Верді, «Пасажирка» М. Вайнберга (на жаль, прем’єра була скасована через пандемію COVID-19) та балету С. Прокоф’єва «Попелюшка» в Опері Грац (Австрія); та повернення до Баварської Державної опери з новою постановкою «Юдіт», до якої входять Концерт для оркестру та опера «Замок Синьої бороди» Б. Бартока. У наступному сезоні очікуються дебюти Оксани Линів в Національній опері Парижа та Опері Франкфурта, постановки в Державній опері Штутгарта та Театрі-ан-дер-Він (Відень), а також співпраця з Академією Караяна від Berliner Philharmoniker, Симфонічним оркестром Віденського радіо.
Паралельно з блискучою інтернаціональною кар’єрою Оксана Линів опікується розвитком класичної музики в Україні та є культурним амбасадором України у світі. У 2016 році з її ініціативи у Львові було засновано Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt, яким вона керує як арт-директор. Також у 2016 році з ініціативи Оксани Линів був заснований Молодіжний симфонічний оркестр України/ YsOU, що став найпотужнішою платформою для розвитку молодих музикантів з усіх областей України і вже завоював міжнародне визнання блискучими виступами у Бонні, Берліні, Ґраці, Львові та Києві.
Відчуйте симфонію життя та святкуйте 120-річчя Львівської національної опери разом із нами!