Тиждень оперної класики: онлайн трансляції Львівської Національної Опери 1-3 травня

У перший тиждень травня Львівська Національна Опера транслюватиме оперні шедеври, що стали класикою та окрасою репертуару світових театрів. Комічна опера «Любовний напій» Ґаетано Доніцетті, грандіозна музична драма «Лоенґрін» Ріхарда Ваґнера та опера «Мадам Баттефляй» Джакомо Пуччіні − на Ваш вибір знакові та популярні твори оперної класики.

Тож приєднуйтеся до трансляцій оперних вистав у п’ятницю, суботу та неділю на YouTube каналі Львівської Національної Опери за посиланням:

https://www.youtube.com/user/OperaLviv/videos

Розклад онлайн трансляцій:

1 травня, п’ятниця о 19:00 – опера «Мадам Баттефляй» Джакомо Пуччіні;

2 травня, субота о 12:00 – опера «Любовний напій» Ґаетано Доніцетті;

2 травня, субота о 19:00 – опера «Лоенґрін» Ріхарда Ваґнера;

3 травня, неділя о 12:00 – опера «Любовний напій» Ґаетано Доніцетті;

3 травня, неділя о 19:00 – опера «Мадам Баттефляй» Джакомо Пуччіні.

Опера «Мадам Баттерфляй» Джакомо Пуччіні – це дуже чуттєва, особиста драма японської дівчини та її нерозділеного кохання до американського офіцера. У цьому творі Пуччіні наближається до жанру моноопери – для одного виконавця, настільки важливим є втілення головної партії – тендітної Чіо-Чіо-сан. Найкращою виконавицею цієї партії сам композитор вважав Соломію Крушельницьку, після того як українська співачка забезпечила приголомшуючий успіх другого виконання (після невдалої прем’єри) цієї опери. Особливості цього твору – не тільки в геніальній музиці Пуччіні, але і в тому, що спектакль дозволяє перейнятися надзвичайно привабливою культурою Японії.

Тривалість: 2 год., виконується італійською мовою

Комічна опера «Любовний напій» Гаетано Доніцетті – це весела історія про чарівні властивості любовного еліксиру, а насправді – про силу кохання. Простодушний Неморіно, щиро закоханий у Адіну, яка, здавалось, його не помічає. Що тільки не робить юнак, щоб здобути руку коханої! І ось, коли вона вже начебто одружується з іншим, а Неморіно вирушає до війська, еліксир кохання (а насправді – всього ковток вина!), додає йому впевненості, щоб врешті причарувати красуню та полонити її серце.

Тривалість: 2 год., виконується італійською мовою

Вражаюча постановка опери «Лоенґрін» Ріхарда Ваґнера була поставлена у Львівській Національній Опері у співпраці з командою світових митців: німецьким режисером Міхаелем Штурмом, австрійським сценографом та дизайнером костюмів Маттіасом Енгельманом, солістами з Німеччини і навіть Таїланду. Постановка виявилась настільки масштабною, що про неї ділилися враженнями критики не лише з України, але й Австрії, Польщі, Німеччини.

«Лоенґрін» Р. Ваґнера на львівській сцені втілений в оригінальному режисерському трактуванні сюжету, де міф про Лоенґріна-спасителя є фантазією, свободою думок людей, які обмежені у своїх діях у замкненому просторі чи суспільстві.

Тривалість: 3 год. 5 хв., виконується німецькою мовою

На прохання наших глядачів ми продовжили доступ до перегляду вистави протягом 12-ти годин після завершення трансляції.  

Вже наступного тижня на глядачів чекають нові онлайн-вистави з репертуару Львівської Національної Опери, тож слідкуйте за новинами!