Творча зустріч з письменницею Наталією Колесніченко-Братунь з нагоди виходу у світ її книги «Ужвій. У піжмурки з долею»

Книжка, що могла бути презентована лише у театрі
Сьогодні у Дзеркальній залі Львівської національної опери відбулася творча зустріч з письменницею Наталією Колесніченко-Братунь з нагоди виходу у світ її книги «Ужвій. У піжмурки з долею».
Книга, що вийшла друком у Видавництво Фоліо, присвячена видатній українській актрисі театру і кіно Наталії Ужвій.
 
Авторка, названа на честь актриси, розповіла про родинні зв’язки із Наталією Ужвій та які настанови та їй давала. Ця книга є своєрідною спробою письменниці розгадати приховане за лаштунками долі героїні. «Вона була людиною, що йшла по лезу бритви», – розповідала Наталія Колісніченко-Братунь про атмосферу страху, яка була невід’ємною частиною життя митців у радянській епосі, «і разом з тим, вона залишалася віруючою людиною, відмовилася їхати в Москву і називала себе українською актрисою».
З приводу виходу книги ділилися враженнями численні мистецькі діячі та літератори, видавці, присутні на презентації, у тому числі прозвучали рефлексії:
Василь Вовкун (Vasyl Vovkun), режисер, генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери: «Я мав щастя навчатися театральному інституті, й тоді бачити Ужвій на сцені. Людина непересічної долі, вона є однією з класиків театральної історії. Так чи інакше ми вчилися на цих особистостях…».
 
Світлана Максименко, театрознавиця, модераторка події: «Ужвій на сцені – це дивовижна мелодика голосу при монументальній постаті, яка йшла від її індивідуальності. 213 ролей вона виконала у театрі, понад 20 – у кіно. Книжка дає відвертий погляд на трагічну долю людини, яка гідно утверджувала ім‘я видатної актриси».
 
 
 Олександр Красовицький, директор видавництва «Фоліо»:
«Я бачу, наскільки публіка скучила за книжковими подіями, і мені приємно, що ми презентуємо цю книгу саме в цьому залі. У видавництві «Фоліо» є кілька серій, які творять наново біографії відомих українців. Епоха Ужвій – це також історія про тих, хто встав на бік влади, а хто мав сміливість залишитися собою. Наталія Ужвій залишилися великою актрисою і не зробила жодного кроку, за які нам би було соромно зараз».
 
Ігор Калинець, поет та прозаїк, дисидент: «Добре, що є така книжка. Тепер буде можливість довідатися про цю акторку – не так випадково, як це було раніше».
 
Відвідувачі презентації мали змогу також переглянути фрагменти фільму про Наталію Ужвій, знятого Сергієм Параджановим.
 Дізнатися більше про видання, а також замовити книгу можна на сайті видавництва «Фоліо»: