Світлий тиждень на сцені Львівської національної опери пройде бравурно!

Європейська класика та українське «Весілля»:
репертуар Львівської національної опери на тиждень

Світлий тиждень на сцені Львівської національної опери пройде бравурно! В репертуарі можна знайти декілька класичних європейських вистав та класичний балет. Унікальною подією цього тижня є вистава на основі давніх весільних народних піснях з цілої України в рамках проекту «САД Божественних пісень», який презентуватиме відома українська акторка та виконавиця Наталка Половинка.

 
 
 

 
 

П’ЯТНИЦЯ, 3 Травня –  балет «Жізель» Адольфа Адана

 
 
 
 
 
 

Трагічна історія кохання втілена в сюжеті балету Адольфа Адана «Жізель».  Юна Жізель довідується про зраду свого коханого Альберта  від лісничого Ганса, який закоханий в дівчину. Головна героїня помирає від горя. Після смерті вона стає однією із Віліс – так званих примар-наречених, які померли незадовго до свого шлюбу. Після півночі Віліси приходять до світу живих і той нещасний, який опиниться поруч – стане їхньою жертвою. Вони поринуть з ним в безумний танець смерті. Сюжет балету створений Теофіля Готьє та Жюля-Анрі де Сен-Жоржа на основі легенди, яку переказав Генріх Гейне.

Балет «Жізель» вважається одним із найсильніших творінь балетного мистецтва в період епохи Романтизму.  Його називають також «фантастичним балетом». Адже він створений на основі фольклору, давніх легенд,  балет відкриває справжню чуттєвість та наповнений драматизмом.

Духи жінок-Вілісів  несуть свою помсту в світ живих, та чи зможе Жізель захистити Альберто, якого  кохає навіть після смерті?

Запрошумо на фантастичну містерію класики балетного мистецтва – балет «Жізель» на сцені Львівської національної опери.

Хореографія Ж. Кораллі, Ж.Перро та М.Петіпа в постановці Микити Долгушина

Початок о 18:00, квитки на балет «Жізель»

 
 

 
 

СУБОТА, 4 Травня – опера «Мадам Баттерфляй» Джакомо Пуччіні

 
 
 
 
 
 

Мистецтво японських гейш захоплює подих та уяву. Покірні жінки, здатні любити  та чекати, а історії про них втілені  не лише в літературі. Історія «Мадам Баттерфляй» (в перекладі – «метелик»), це історія трагічної любові японки до американського лейтенанта. Чіо-Чіо-сан закохується в Пінкертона, вона зрікається  своєї віри – за що її проклинає бонза, рідний дядько. Головна героїня навіть не може собі уявити, що її чекання, коли Пінкертон повертається в Америку – даремне. Адже на  своїй Батьківщині,  бравий лейтенант  одружиться з американкою. Він повернеться ще раз в Японію вже разом із дружиною, та не заради вірної Чіо-Чіо-сан.

Історія опери «Мадам Баттерфляй» – знакова для історії. Прем’єра твору пройшла в знаменитому театрі Ля Скала в Мілані. Оперу засвистали, вона не здобула схвальної критики. Пізніше, композитор Джакомо Пуччіні запропонував виконати головну роль знайменитій українській співачці Соломії Крушельницькій. І саме завдяки виконанню Крушельницької, опера «Мадам Баттерфляй» отримала свої заслужені овації та славу. А саме Соломію, Пуччіні назвав «найчарівнішою  Баттерфляй».

Початок о 18:00, квитки на оперу «Мадам Баттерфляй».

 
 

 
 

НЕДІЛЯ, 5 Травня –  балет «Білосніжка та семеро гномів» Б. Павловського

 
 
 
 
 
 

Улюблені казки дитинства  – на сцені Опери!

Ще одним подарунком найменшим глядачам від Львівської національної опери стане захопливий балет на сюжет улюбленої казки.

Мабуть, балет – це найкращий жанр для відтворення казкової та магічної атмосфери. Витончені па, балетні фігурації та дивовижна плавність кожного руху не може не зачарувати.Це можливість поринути в казковий світ та без жодного слова прожити історію разом з артистами. Балет «Білосніжка та семеро гномів» польського композитора Богдана Павловського полюбилась найменшим глядачам у різних країнах світу. Популярна казка братів Грімм  про добру Білосніжку навчає дружби, справедливості та показує, якою є справжня краса людського серця. А на сцені, історія Білосніжки замерехтить так яскраво, як лише може намалювати дитяча уява. Танці маленьких гномів та самої Білосніжки, дивовижні лісні звірі та птахи, підступність злої королеви та справжнє кохання! Завітайте з дітьми  до Опери на балет «Білосніжка та семеро гномів” – навчайте мистецтва та краси з самого дитинства!

Початок о 12:00, квитки на балет «Білосніжка та семеро гномів».

 
 

 
 

НЕДІЛЯ, 5 Травня – М/С «Весілля» (Дзеркальна Зала)

 
 
 
 
 
 

Майстер-клас «Весілля» відбувається в рамках проекту  #Сад Божественних Пісень. Керівник  та художній керівник проекту «Весілля» – Наталка Половинка, лауреатка Національної премії ім.Т.Шевченка.

#ВЕСІЛЛЯ — перша вистава проекту, збудована на традиційних весільних піснях з цілої України. Організатори проекту пояснюють так:

#ВЕСІЛЛЯ — це найдавніший живий ритуал Землі, який хранить в собі переміну, тайну переходу в іншу якість — переходу “через Чермноє море” — і є знаком часу, в якому живемо

#ВЕСІЛЛЯ — це вічне цвітіння Землі

САД Божественних пісень — це театральний проект в розвитку, зерном і звершенням якого є свідчення людини в часі – персональний монолог актора через пісню – танець – текст.

Це форма єдиного монологу людини – свідоцтво часу – персональне зусилля миру.

Це діло с-мирення – дати рідній землі звучати, явити всім собою якість, яка зцілює землю у всі часи, яка перемагає війну, яка і є проростанням в цьому часі вічно молодого саду Духа.

Актори:

Соломія Кирилова

Оля Преображенська

Марія Кміть

Наталія Половинка

Художній керівник – Лауреат Національної премії ім. Шевченка Наталія Половинка

Початок о 15:00, квитки на М/С «Весілля».

 
 

 
 

НЕДІЛЯ, 5 Травня – опера  «Севільський цирульник» Дж. Россіні

 
 
 
 
 
 

Опера-буффа «Севільський цирульник» створена за мотивами трилогії П’єра Бомарше. І літературне творіння  драматурга, і опера італійського композитора  Джоаккіно Россіні залишились популярними досі. Вона наповнена сміхом, інтригами та суцільним непорозумінням.  Це комічна історія метикуватого цирульника Фігаро, який  у жвавій плутанині людської комедії, зумів зробити happy-end та  усіх примирити.

Спочатку опера мала назву «Альмавіва, або даремна обережність». Альмавіва, це граф, який прагне любові  красуні Розін. Він прагне одружитись із нею та існує так багато перепитій, що здобути серце Розін стає  не так і просто.

Цю оперу Россіні написав напрочуд швидко, за декілька тижнів. Як стверджував сам автор, він творив музику усюди: і коли їв, і коли стояв, лежав – постійно. І як не дивно, саме ця опера принесла митцю шалений успіх та європейську славу.

Початок о 18:00, квитки на оперу «Севільський цирульник».