Світлій пам’яті народного артиста України Михайла Дутчака

Цього тижня виконання відомої опери «Богема» Дж. Пуччіні присвячене світлій пам’яті багаторічного головного диригента Львівської національної опери, народного артиста України Михайла Дутчака (1953-2021). Виставою свого часу диригував сам Маестро.

Михайло Дутчак народився на Львівщині, у містечку Броди. Як тільки у Бродах відкрилася музична школа, одразу розпочав музичну освіту і був одним із перших її випускників. Згодом навчався у Львівському музичному педогогічному училищі імені Ф. Колесси та Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка, де потрапив до класу професорки Лариси Бобир – високопрофесійної, вольової, вимогливої, про яку із вдячністю відгукувався усе творче життя.

На сцені театру Михайло Дутчак розпочав працювати ще у 1976 році, після закінчення Львівської музичної консерваторії імені М. В. Лисенка: спочатку – суфлером, згодом – асистентом диригента. У якості диригента театру він став за пульт у 1985 році, а головним диригентом Львівської національної опери був призначений у 2001 році, очолювавши оркестр театру майже 20 років.

Заслужений діяч мистецтв України (2003) та народний артист України (2017).

В репертуарі диригента понад півсотні опер та балетів. Здійснив постановки опер «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Наталка Полтавка» М. Лисенка, «Мойсей» М. Скорика, «Травіата» і «Бал-маскарад» Дж. Верді, «Орфей і Еврідіка» К.В. Глюка, «Кармен» Ж. Бізе, «Страшний двір» С. Монюшка, оперети «Циганський барон» Й. Штрауса, сценічної кантати «Карміна Бурана» К. Орфа та Реквієму Дж. Верді, балетів «Лілея» К. Данькевича, «Лісова пісня» М. Скорульського, «Повернення Баттерфляй» Дж. Пуччіні – М. Скорика та ін.

Лауреат премії «Слава Львова» (2001 р.). Проводив майстер-класи для молодих оперних диригентів Європи та Азії у м. Бургас (Болгарія, 2009 р.). Гастролював у Польщі, Франції, Австрії, Німеччині, Катарі.

Запрошуємо приєднатися до вшанування пам’яті Людини, Митця, Маестро, який віддав театрові 45 років свого життя, праці та натхнення.
У провідних партіях 15 травня:
Мімі – Людмила Корсун
Рудольф – Михайло Малафій
Марсель – Петро Радейко
Мюзетта – Аліна Діденко
Коллен – Володимир Шинкаренко
Шоннар – Юрій Шевчук
Бенуа – Дмитро Кокотко
Альциндор – Юрій Трицецький
Парпіньйоль – Юрій Гецко
Диригент – Іван Чередніченко

⏰Початок о 18:00.
Квитки у касах театру та за посиланням: https://cutt.ly/zHprcKZ