#StandwithUkraine: Opera Europa

Асоціація оперних театрів та компаній Opera Europa, що якої входить 22о членів, в т.ч. і Львівська національна опера, висловила підтримку українським театрам. Звернення асоціації, у якому також висвітлені пропозиції нашого театру, опубліковане на сайті: https://opera-europa.org/news/slava-ukraini?fbclid=IwAR0hSLMBTEp5O8lQ_jeh9-7oJ8B88vZEnCHhJdfwPgsJYSwXUm77os393YY

 

Подаємо переклад українською:

Слава Україні

Правління Opera Europa від імені 220 компаній – членів асоціації, пропонує безсумнівну підтримку своїм членам у Києві, Харкові, Львові та Одесі, а також усім людям України, які страждають від ворожого вторгнення російських військ.

Ми хочемо висловити своє захоплення надзвичайною мужністю та стійкістю перед обличчям біди, яку виявляють жителі України. Ми висловлюємо солідарність з Україною в її екзистенційній битві за коштовні цінності свободи та демократії, але визнаємо, що однієї солідарності недостатньо.

Ми будемо координувати дії, які вже ініційовані нашими членами, щоб допомогти зберегти незалежний дух України: виконувати її музику та Державний Гімн; фінансово, морально, благодійно та гуманітарно підтримувати митців та активістів; здійснювати співробітництво та партнерство з розгромленими театрами.

Ми віримо, що в Росії є багато митців та інституцій, які відчувають глибоку стурбованість, несхвалення та сором у зв’язку з тим, що відбувається, але не наважуються говорити, побоюючись лютої помсти. Ми просимо їх зробити все, що в їхніх силах, щоб вплинути на громадську думку проти війни, щоб Україна була врятована від подальших атак.

Ми підтримуємо слова, опубліковані українськими митцями та культурними діячами: «Мистецтво завжди залишалося на передовій гуманітарних цінностей. Ми твердо віримо, що мистецтво не може бути підпорядкованим політичній пропаганді; натомість його слід використовувати для розвитку критичного мислення та сприяння діалогу».

Слава Україні!

Як ми можемо виявити нашу підтримку?

Ось кілька пропозицій Львівської національної опери, які, ми віримо, на даний момент найбільш практичні:

■ Зробіть відео від себе або від імені своєї організації та поділіться ним у соціальних мережах і ваших каналах. Львівська національна опера опублікує відео на їхньому сайті і YouTube каналі театру.

Для подачі відео та координації, ось контакти у Львівській національній опері: lvivopera.press@gmail.com; ostap07@gmail.com

■ Львівська національна опера створила музичну бібліотеку Stand with Ukraine на офіційному сайті https://opera.lviv.ua/standwithukraine з партитурами українських композиторів. Там можна знайти ноти у вільному доступі, які ми пропонують виконувати на концертах на підтримку українському народові.

■ Ви також можете виконувати Державний Гімн України перед концертом або оперою, як це вже зробили Метрополітен-опера і Королівський данський театр.

■ Пожертвуйте одній з багатьох гуманітарних та благодійних організацій.