Опера

#Утвердження UA. Сильвестров

концерт
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

#Утвердження UA. Сильвестров

Опера
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

У вечір Чистого четверга, в часі Страсного тижня, у Дзеркальній залі відбудеться концерт особливої музики – водночас простої, піднесеної, осяйної… Фортепіанну творчість видатного Валентина Сильвестрова, а нині – біженця, який тікав від війни, також називають «метамузикою» через медитативні та споглядальні настрої. Музика, що здатна очищувати та зцілювати серця.

Соліст – народний артист України, педагог та відомий інтерпретатор сучасної музики Йожеф Ермінь.

Програма концерту: Фортепіанні твори Валентина Сильвестрова 5 П’єс – Вальс, Серенада, Вальс, Баркарола, Пастораль 2 Багателі 3 П’єси – Вальс, Серенада, Постлюдія 2 Миттєвих вальси 6 Весняних серенад 4 Вальси 5 П’єс – Вальс, Колискова, Баркарола, Вальс, Вальс 2 П’єси, присвята Ференцу Лісту. Ностальгія, присвята Леоніду Грабовському 4 П’єси, присвята Кирилу Карабицю – Серенада, Миттєвий вальс, Колискова, Вальс

* Зверніть увагу на заходи безпеки під час відвідування подій у Львівській національній опері: у випадку повітряної тривоги усі глядачі повинні пройти в укриття, яке знаходиться у театрі. Відтак кількість місць обмежена. Також при вході до театру буде здійснюватися поверхневий огляд на предмет виявлення предметів, обіг яких заборонено чи обмежено, або становить загрозу життя чи здоров’ю людей. Нагадуємо і про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширення COVID-19.

Історія вистави

Йожеф Ермінь, фортепіано

Піаніст Йожеф Ермінь народився у 1960 році в Ужгороді, навчався у Львівській консерваторії ім. М. В. Лисенка (клас М. Крушельницької) і в Московській консерваторії ім. П. І. Чайковського (клас Є. Малініна).

Завідує кафедрою спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка. Як соліст, камераліст та акомпаніатор охоплює репертуаром музику від бароко до сучасності.

Виступав в Україні, Росії, Польщі, Німеччині, Швейцарії, Бельгії, США і Канаді, брав участь у численних радіо- та телевізійних записах. Останнім часом все більше зосереджується на інтерпретації музики ХХ століття. Лауреат премії ім. Ревуцького за пропагування сучасної музики в Україні (1993), премії С. Людкевича, заслужений артист України. Музикант бере участь у численних проектах у Польщі. Серед них престижні фестивалі: «Варшавська осінь», «Варшавські музичні зустрічі», «Музика в старому Кракові», Фестиваль краківських композиторів, Фестиваль Лютославського і Фестиваль Нікодимовича в Любліні. Його запис «Курпівських пісень» Кароля Шимановського для сопрано і фортепіано, здійснений спільно з Ольгою Пасічник для студії Musicon, отримав 1998 року фонографічну нагороду «Фридерик 97» у номінації сольної музики.