#Утвердження UA. Елегія
«Елегія» – це вечір віолончельної та фортепіанної музики українських сучасних композиторів Золтана Алмаші та Любави Сидоренко. В програмі концерту прозвучать сольні віолончельні твори з альбому «Way & Illusions» Золтана Алмаші у виконанні автора. А також камерні твори композиторки Любави Сидоренко, які звучатимуть у виконанні відомого піаніста Мирослава Драгана та Золтана Алмаші. Елегія – це не лише тужлива меланхолійна пісня, це також музична мова із споглядальним і ліричним настроєм. У складний час для української держави, мистецтво музики має особливий дар зцілювати людське серце. Солісти концерту: Золтан Алмаші, віолончель Мирослав Драган, фортепіано Програма концерту: Золтан Алмаші Твори для віолончелі-соло з альбому «Way & Illusions»: Прелюдія «Христя, Христя» Сюїта «Ностальгія» Любава Сидоренко Quazi Sonata Золтан Алмаші «Елегія» Любава Сидоренко «Подих» Золтан Алмаші «Супрун-рапсодія»
Історія вистави
Золтан Алмаші, віолончель
Український композитор, віолончеліст, лауреат премії імені Льва Ревуцького (2003).
Закінчив Львівську консерваторію в класі віолончелі (1998) та композиції (1999) у Ю. Ланюка, у 2002 — аспірантуру Національної музичної академії України (керівник — Є. Станкович). Артист ансамблів «Київська камерата», «Нова музика в Україні», «Гольфстрім». Член НСКУ. Багато разів брав участь на фестивалях «КиївМузикФест», «Прем’єри сезону», «Форум музики молодих», «Два дні й дві ночі нової музики», «Контрасти» і як виконавець і як композитор.
У творчому доробку:
«Симфонія діалогів» для симфонічного оркестру
Missa brevis” для камерного хору й камерного оркестру
Концерти для солістів і камерного оркестру
Камерно-інструментальні твори
Відомий львівський піаніст-соліст та концертмейстер, заслужений артист України.
Працює у Львівській національній музичній академії ім. М. В. Лисенка.
Інтенсивно концертує в Україні та за кордоном (Польща, Німеччина, Швейцарія). Є постійним учасником різних музичних фестивалів: «Київ Музик Фест», «Прем’єри сезону» (Київ), «Контрасти», «Віртуози» (Львів), ім. І. Стравінського (Луцьк), «Барви музики» (Вінниця), «Два дні і дві ночі» (Одеса), концертів серії «Нова музика в Україні» під керівництвом В. Рунчака. Здійснив ряд прем’єр сучасної української (твори І. Соневицького, Р. Сімовича, Є. Станковича, Г. Ляшенка, Ю. Ланюка. О. Козаренка, Г. Гаврилець та ін.) та зарубіжної (Т. Такеміцу, В. Рімм, Р.Валлін, Е. Кнапік, Дж. Крамб, Д. Лігеті та ін.) музики.
Мирослав Драган співпрацював з М. Абрамян (віолончель, Вірменія), Л. Прунару (скрипка, Румунія-Швейцарія), А. Війтовичем (альт, Велика Британія), А. Фальосою (скрипка, Норвегія), Н. Джуриним (віолончель, США), солістами «Covent Garden», співаком А. Шкурганом. Здійснив ряд записів на компакт-диски, зокрема: «Музика до «Кобзаря» Шевченка» М. Лисенка, «Львівський Моцарт» з музикою Ф.К. Моцарта, приймав участь у постановці та запису ораторії А. Онеггера «Жанна д’Арк на вогні» в Парижі в 2005 р.