Балет

Повернення Баттерфляй

Д. Пуччіні - М. Скорик
Повернення Баттерфляй
балет на 2 дії
18:00 - 19:40.

Лібрето Валерії Врублевської

Постановники
Балетмейстер-постановник

Сергій Наєнко заслужений артист України

Диригент-постановник

Михайло Дутчак народний артист України

Диригент

Юрій Бервецький заслужений артист України

Художник-постановник

Тадей Риндзак народний художник України

Художник костюмів

Оксана Зінченко заслужений художник України

Лібрето вистави
Дія 1

Бал-маскарад в одному з італійських театрів. Юрба в масках вітає свого улюбленця – композитора Джакомо Пуччіні, автора багатьох відомих опер. Митця оточують не тільки палкі прихильники його таланту – є тут і недоброзичливці, так звані музикальні авторитети, законодавці театральної моди, тобто заздрісники. Серед гостей на святі – вже добре відома італійській публіці співачка Соломія Крушельницька зі своєю сестрою Нусею, яка недавно приїхала з Галичини вчитися співу. Пуччіні пропонує публіці сцени зі своїх опер, які вже здобули визнання; ПІД час дуету Манон Леско і Де Гріє Нуся знайомиться зі своїм майбутнім вчителем танців Леонардо. Пуччіні пропонує Нусі дебют в опері “Богема”. Соломія радіє за сестру. Пуччіні завершив роботу над наступною оперою “Тоска”. Соломія зворушена геніальним твором. Подумки вона переноситься в свою країну.

Нуся бере уроки танцю, Педагог Леонардо непомітно стає її прихильником. Його палка пристрасть знаходить відгук у серці Нусі. У ході свята музики Пуччіні представляє публіці свою нову оперу “Мадам Баттерфляй” з головною героїнею – Чіо-Чіо-сан. Тим часом заздрісники підготовляють провал його вистави. Незвичність музики, наповненої японським колоритом, мимоволі стають благодатним грунтом для підлих задумів ретроградів. Натовп освистує композитора. Збентежений Пуччіні не може зрозуміти причини провалу. В повному розпачі він згадує про талановиту співачку Крушельницьку і вирішує здійснити Другу спробу постановки опери з нею в головній ролі.

Дія 2

Пуччіні готує нову версію опери з Крушельницькою в заголовній партії. У сумнівах і творчих муках народжується впевненість в успіху опери і в перемозі над скептиками.

Роман Нусі і Леонардо розвивається. Про свої муки кохання Нуся признається сестрі. Соломія, кредо життя якої було служіння тільки мистецтву, не може зрозуміти сестри, в якої також прекрасний голос і можливі великі творчі перспективи. В пориві гніву вона забороняє Нусі бачитися з Леонардо. Розкриває їй очі на те, що у нього є своя сім’я – дружина і діти. Нуся у відчаї відмовляється від кар”єри співачки, впадає в душевну прострацію.

Соломія важко переживає трагедію сестри. Вона переконана, що служіння мистецтву – найважливіше у житті, однак у душі погоджується, що для сестри Нусі важливішим було кохання.

Про виставу

   “Повернення Баттерфляй” – чудовий балет, який можна побачити лише у Львові. Саме для нас його написав відомий український композитор Мирослав Скорик. Ця вистава, присвячена патронесі нашого театру , видатній українській оперній співачці кінця ХІХ – початку ХХ століття Соломії Крушельницькій, розповідає про її творчість, про самовіддане служіння сцені. Балет містить мальовничі фрагменти з багатьох вистав, у якихуспішно виступала ця оперна зірка, під звуки музики видатного італійського композитора Д.Пуччіні.

 

DSC08550
Повернення Баттерфляй 383
Pover Batterfljaj 067
4163
Повернення Баттерфляй 285
DSC08778
Повернення Баттерфляй 071
Povern. Batterfljaj 239
Pover Batterfljaj 101
_MG_4337
_MG_4356
_MG_4381
_MG_4412
_MG_4477
_MG_4482
_MG_4605
Найближчі події
Cоломія Крушельницька

Анастасія Ісупова заслужена артистка України

Христина Трач заслужена артистка України

Альбіна Якіменко лауреат премії ім. В. Писарєва

Джакомо Пуччіні

Андрій Михаліха

Євгеній Свєтліца заслужений артист України

Нуся, сестра Соломії

Анастасія Ісупова заслужена артистка України

Наталія Пельо

Вікторія Ткач

Леонардо

Сергій Качура заслужений артист України

Євгеній Свєтліца заслужений артист України

Персонажі з опер
Манон Леско

Дарія Ємельянцева

Дарія Косміна

Де Гріє

Святослав Кащій

Олег Петрик народний артист України

Флорія Тоска

Юлія Єрмоленко

Каварадоссі

Вірослав Мойсеєв

Чіо-Чіо-сан

Дарія Ємельянцева

Юлія Рижа

Залицяльники Мюзети

Костянтин Гуляй

Руслан Диня

Максим Козак

Віктор Маліновський

Андрій Михаліха

Володимир Судомляк

Вокаліз

Світлана Мамчур народна артистка України

Людмила Савчук народна артистка України

роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців