Опера

Набукко

Дж. Верді
Набукко
Опера на 3 дії
18:00 - 20:50.

Лібрето Темістокле Солєра

Виконується італійською мовою з українськими субтитрами

Постановники
Диригент-постановник

Мирон Юсипович народний артист України

Режисер-постановник

Джузеппе Вішілія (Італія)

Художники-постановники

Тадей Риндзак народний художник України

Михайло Риндзак народний художник України

Художник костюмів

Оксана Зінченко заслужена художниця України

Хормейстер

Вадим Яценко лауреат всеукраїнського конкурсу

Лібрето вистави
Дія 1

Храм Соломона в Єрусалимі

В Єрусалимі, оточеному вавилонськими військами, у храмі Соломона, священослужителі, левіти і прості євреї моляться, благаючи бога захистити їх від жорстоких вавилонян, які на чолі з Набукко плюндрують ізраїльську землю.

Первосвяшеник Захарія закликає однодумців сподіватися на краще, бо йому вдалося взяти у полон доньку вавилонського царя Фенену. Саме вона може стати запорукою укладання миру між ассирійцями та євреями. Ісмаїл, племінник іудейського царя, впізнає у Фенені свою кохану, яка свого часу звільнила його з полону у Вавилоні. Юнак хоче врятувати принцесу. У цей час через потаємний хід у храм вривається в оточенні ассирійців Абігаїлла – позашлюбна донька Набукко, яка прагне стати спадкоємницею трону. У її серці палає нерозділене кохання до Ісмаїла. Заради цього кохання Абігаїлла готова допомогти єврейському народові. Але Ісмаїл не може себе змусити полюбити Абігаїллу.

Храм наповнює все більша і більша юрба. Військо ассирійського царя вже біля стін Єрусалиму. За якусь мить з’являється сам Набукко, який наказує всім впасти ниць. Захарія кидається до Фенени і заносить над нею ніж. Якщо ассирійський цар та його воїни і надалі осквернятимуть головний єврейський храм, він уб’є доньку царя. Набукко гарячково обмірковує ситуацію. Та враз до Фенени кидається Ісмаїл і вириває із рук головного жерця. Фенена врятована. Дика радість охоплює Набукко, він наказує грабувати і палити Єрусалим.

Дія 2

Сцена 1

Царські апартаменти у Вавилоні

Абігаїлла підступно заволоділа документами, які свідчать, що вона є позашлюбною донькою царя та його рабині. Це означає, шо вона не має права на трон, якого так бажала. Вбігає верховний жрець і повідомляє, що Фенена, залишена при владі на час вісутності Набукко, звільняє євреїв і збирається прийняти їх віру.

Абігаїлла вступає у змову з верховним жерцем, і він пропонує їй сповістити всіх, що Набукко загинув, відібрати корону у Фенени і шляхом обману стати царицею. У полоні Захарія звертається з молитвою до Бога, просячи у нього допомоги євреям. Вночі Ісмаїл приходить до левітів, благаючи прощення, хоче повідомити, що Фенена приймає їхню віру і прагне подарувати їм свободу. Але левіти, не вислухавши Ісмаїла, проклинають його як зрадника.

З’являється сестра Захарії Анна. Вона повідомляє левітів про те, що, завдяки Ісмаїлу, Фенена врятує єврейський народ. Почувши радісну новину, збираються люди. Несподівано з’являється Абдалло і повідомляє Фенені, що наближаються жерці Абігаїлла, які хочуть відібрати у неї корону і заарештувати як зрадницю. Абдалло пропонує Фенені втечу, але вона не погоджується. У цей час з’являється Абігаїлла і намагається відбрати у неї корону. Несподівано для усіх з’яв­ляється живий Набукко. Відібравши корону, він висловлює обурення зрадою своїх підданих і проголошує себе Богом. Від удару блискавки Набукко втрачає розум. Абігаїлла знову мріє про трон.

Сцена 2

Тронна зала царського палацу у Вавилоні

У царському палаці відбувається бал на честь Абігаїлли, яка пово­диться як цариця. До неї звертається верховний жрець із вимогою дати згоду на страту євреїв і Фенени. Несподівано з’являється Набукко, який, за наказом Абігїілли, перебуває під домашнім арештом. Відіславши своїх приближених, Абігаїлла хитрістю змушує його поставити пе­чатку на указі про страту євреїв. На якусь мить до царя повертається розум. Він із жахом усвідомлює, що стратять і Фенену. Набукко намагається знайти документи про рабське походження Абігаїлли, але не знаходить. Приголомшений підступністю Абігаїлли, Набукко просить її подарувати Фенені життя, але самозванка невблаганна.

Дія 3

Сцена 1

На березі Єфрату

На березі Євфрату раби-євреї згадують свою батьківшину, не вірячи у повернення на рідну землю. З’являєься Захарія, пророкуючи крах Вавилону, і вселяє у  їх серця віру в те, що скоро Бог допоможе їм звільнитися з полону.

Сцена 2

Царський палац у Вавилоні

Після важких душевних мук і жахливих сновидінь ув’язнений На­букко прокидається у палаці. Він бачить процесію – Фенену ведуть на страту. Усвідомивши, що трапилось непоправне, він падає на коліна, просить прощення у єврейського Бога за своїв чинки і молиться за порятунок доньки. Бог приймає його молитву, і до Набукко знову по­вертається розум.

Зі своїми вірними воїнами Набукко вирушає на по­рятунок Фенени. Фенена мужньо йде на страту. З’являється Набукко зі своїми воїнами. На очах вражених вавилонян падає і розбивається статуя ассирійського божества. Набукко славить Ягве і дарує волю полоненим євреям. Абігаїлла, втративши останні надії на владу, випиває отруту. Вона благає прощення і з молитвою вмирає.

 

Про виставу
Короткий опис

  «Із опери «Набукко» дійсно почалася моя творча кар’єра», – говорив Верді. Саме ця опера 28-річного композитора мала величезний успіх на сцені,  стала твором, після якого Верді, що пережив провал двох попередніх  опер і особисту трагедію, підбадьорився і знову повернувся до творчості.

Звернути увагу на лібрето Солера «Навуходоносор» умовив Джузеппе Верді імпресаріо театру Ла Скала Мереллі. Біблійний сюжет про каяття в своїх гріхах і перехід через страждання до істинної віри вавилонського царя, про страждання нещасних євреїв, підступність Абігаїль, дочки Навуходоносора, яка прагне за всяку ціну добитися влади, направду схвилював Верді Прем’єра, яка відбулася 9 березня 1842 року в Ла Скала, викликала фурор. Верді за один день став знаменитим.

 

Nabucco 342
Nabucco 340
Nabucco 331
Nabucco 315
Nabucco 305
Nabucco 291
Nabucco 261
Nabucco 235
Nabucco 200
Nabucco 196
Nabucco 191
Nabucco 178
Nabucco 172
Nabucco 145
Nabucco 084
Nabucco 078
Nabucco 047
Nabucco 010
DSC03451
DSC03431
DSC03396
DSC03393
DSC03377
DSC03369
DSC03349
1920x750
450-600 Набукко
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Найближчі події
Набукко

Андрій Бенюк лауреат міжнародних конкурсів

Віталій Загорбенський лауреат міжнародного конкурсу

Абігаїль

Тетяна Оленич лауреатка міжнародного конкурсу

Людмила Савчук народна артистка України

Фенена

Тетяна Вахновська заслужена артистка України

Яна Войтюк заслужена артистка України

Лілія Нікітчук лауреат міжнародних конкурсів

Наталія Озерська

Марфа Шумкова дипломант міжнародного конкурсу

Ісмаїл

Олег Лихач народний артист України

Андрій Савка

Роман Трохимук заслужений артист України

Микола Кузьмич

Захарія

Володимир Дутчак

Юрій Трицецький заслужений артист України

Абдалло

Юрій Гецко

Роман Ковальчук заслужений артист України

Верховний жрець

Роланд Марчук

Ігор Міхневич

Юрій Трицецький заслужений артист України

Володимир Чібісов лауреат міжнародного конкурсу

Анна

Вероніка Коломіщева лауреатка міжнародного конкурсу

Оксана Мочерад

Наталія Романюк заслужена артистка України

роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців