Опера

Любовний напій

Г. Доніцетті
Любовний напій
Комічна опера на 2 дії
150 хвилин.

Лібрето Феліче Романі

Як завоювати серце коханої? Чи може насправді все просто, і для цього потрібен лише еліксир кохання? 

Принаймні у це щиро вірить Неморіно, який мріє бути разом з Адіною, адже дівчина зовсім не звертає уваги на хлопця. Проте мандрівний лікар Дулькамара має “ліки” від усіх хвороб, тож пропонує юнакові чарівний напій, який виявляться… звичайним вином. 

Чи зможе навіть попри це Неморіно бути з Адіною?

Запрошуємо на «Любовний напій» Г. Доніцетті у постановці Львівської національної опери – зворушливу історію кохання та веселу, життєрадісну комедію з чудовою музикою, завдяки чому ця опера стала однією з найпопулярніших вистав усіх часів.

Виконується італійською мовою з українськими субтитрами

Постановники
Диригентка-постановниця

Ірина Стасишин заслужена артистка України

Режисерка-постановниця

Галина Воловецька заслужена діячка мистецтв України

Хормейстер-постановник

Василь Коваль лауреат всеукраїнського конкурсу

Балетмейстер-постановник

Ігор Храмов народний артист України

Хормейстер

Вадим Яценко лауреат всеукраїнського конкурсу

Художник-постановник

Тадей Риндзак народний художник України

Художниця костюмів

Оксана Зінченко заслужена художниця України

Лібрето вистави
Дія 1

В обідню пору в маєтку Адіни селяни відпочивають, смакуючи  вино з місцевого винограду. Серед них і Неморіно, який безмежно кохає Адіну. Вона  ж не відповідає на його почуття. Усі це знають, її подружка Джанетта разом із іншими дівчатами навіть злегка глузують із нього.  З’являється Адіна. Вона розказує односельчанам легенду про Трістана та Ізольду, яку щойно прочитала. З її розповіді Неморіно дізнається про магічний еліксир кохання, завдяки якому красуня Ізольда палко покохала Трістана. Ця історія та думка про любовний напій схвилювала юнака.

У цей час у село вступає загін солдатів на чолі з сержантом Белькоре. Увагу бравого вояка привертає красуня Адіна. Неморіно стривожився і почав ще більше страждати. Однак Адіна відкидає залицяння самовпевненого сержанта. Залишившись наодинці з Адіною, Неморіно освідчується ій у коханні. Проте легковажна та примхлива дівчина не сприймає його почуттів серйозно.

Несподівано у селі з’являється новий гість – мандрівний лікар Дулькамара, пройдисвіт і хвалько. Він пропонує “ліки” від усіх хвороб. Дізнавшись, що Неморіно прагне роздобути еліксир кохання, шарлатан вихваляється, що має такий напій: вже за добу він приверне серце Адіни. Неморіно радо віддає за пляшку магічного трунку останні гроші – золотий цехін, не здогадуючись, що в ній – звичайнісіньке вино.

Скуштувавши його, він починає поводитися розкуто, весело та зухвало. Навіть вдає з себе байдужого до Адіни. Роздратована такою поведінкою, дівчина вирішує його провчити. На зло осмілілому юнакові, вона обіцяє сержантові Белькоре, що вийде за нього заміж хоч сьогодні. Хміль негайно вивітрюється з голови Неморіно. Розуміючи, що втрачає кохану, він благає її почекати з весіллям хоча б до завтра. У цю хвилину щасливий сержант запрошує всіх на банкет із нагоди одруження.

Дія 2

На подвір’ї  будинку Адіни – весільна забава. Гості танцюють і співають, вітаючи наречених. Дулькамара розважає усіх жартівливою баркаролою.Адіна поглядом весь час шукає Неморіно: вона ж влаштувала цю гостину, аби помститися йому. А його, як на зло, серед гостей немає.

З’являється нотаріус. Белькоре приспішує підписання шлюбного контракту з Адіною.

Надходить Неморіно. Він у відчаї, адже незабаром може втратити Адіну назавжди. Побачивши Дулькамару, він благає про допомогу. Лікар радить придбати ще одну пляшку ”магічного еліксиру”. Але юнак  не має грошей.Аби здобути їх, Неморіно змушений завербуватися в солдати – в загін свого суперника, сержанта Белькоре.

А тим часом, через балакучість Джанетти, селом поширилася звістка про те, що помер дядько бідного Неморіно і залишив  племінникові великий спадок.

Джанетта й інші дівчата, кокетуючи, навперейми намагаються привернути до себе увагу Неморіно – тепер багатого нареченого. Він, не знаючи, що трапилося з дядьком, сприймає залицяння дівчат як результат дії “чарівного напою”.

Побачивши Неморіно в оточенні дівчат і ревнуючи, Адіна починає розуміти, що кохає його. А  Дулькамара приголомшливо вражений: невже вплив його “еліксиру” справді магічний? Тому, побачивши розпач Адіни, він вирішує запропонувати і їй свої “чарівні ліки”. Однак дівчина відмовляється. Вона впевнена, що її чари – в ній самій: своєю красою вона причарує серце Неморіно.

Дізнавшись про те, що хлопець, заради кохання до неї, записався у солдати, Адіна викуповує у Белькоре угоду про рекрутство і повідомляє про це Неморіно. Але юнак вирішує не приймати її дарунка –  аж поки вона відверто не зізнається, що кохає його.

Заставивши красуню в обіймах Неморіно, Белькоре недовго сумує: на світі багато гарних жінок.

А Дулькамара, переконавши всіх, що закохані поєднали свої долі, завдяки  його любовному напоєві, прощається з гостинними селянами і поспішає, аби ощасливити інших, – тих, хто мріє про магічний “elisir d’amore”.

Про виставу

Нехитромудра любовна історія простодушного Неморіно, переконаного в магічній властивості еліксиру кохання, який виявляється … звичайним вином. Чим закінчаться перипетії любові Неморіно і Адіни? Живий дотепний сюжет цієї витонченої любовної комедії, різноманітність життєрадісних мелодій, утримують увагу глядачів на протязі 185-ти років, а прекрасні арії, в числі яких славнозвісна «Una furtiva lagrima», входять до золотого фонду оперної класики.

1490832_887191951350420_2817021438272867485_o
11116399_887192381350377_6685869661052325461_o
DSC07557
DSC07562
DSC07700
DSC07706
DSC07888
DSC08116
Любовний напій - 30.12.11 134
Любовний напій - 30.12.11 320
Найближчі події
Адіна

Анастасія Корнутяк лауреатка міжнародних конкурсів

Наталія Курильців

Ганна Носова лауреатка міжнародних конкурсів

Неморіно

Олег Лановий лауреат міжнародних конкурсів

Василь Садовський лауреат всеукраїнського конкурсу

Олег Садецький заслужений артист України

Джанетта

Мар’яна Мазур лауреатка міжнародних конкурсів

Белькоре

Віталій Загорбенський лауреат міжнародного конкурсу

Петро Радейко лауреат міжнародних конкурсів

Юрій Шевчук лауреат міжнародного конкурсу

Дулькамара

Ігор Міхневич

Дмитро Кокотко

Юрій Трицецький заслужений артист України

Володимир Шинкаренко лауреат міжнародних конкурсів

роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців