Ballet
Головна сцена

Дон Кіхот

Л. Мінкус
Тривалість 2 години, 30 хвилин
Вартiсть квитка: 100 - 750 грн

Найближчі дати

Головна сцена

Дон Кіхот

Ballet
Головна сцена
Тривалість 2 години, 30 хвилин
Вартiсть квитка: 100 - 750 грн

Лібрето Маріуса Петіпа за романом Мігеля де Сервантеса

Хореографія Маріуса Петіпа 

Незабутня подорож до Іспанії, пригоди Дон Кіхота, а також історія про кохання та вірність Кітрі і Базіля, втілені у танці, зачепить кожне серце!

Захоплюючий сюжет за романом Мігеля де Сервантеса і палка музика Людвіга Мінкуса, запальні екзотичні танці і найскладніші класичні па у виконанні головних героїв, вражаючі декорації, та розкішні костюми, точно створять незабутній настрій.

Відчуйте красу класичного балету у Львівській національній опері, втілену у світлому, яскравому та емоційному спектаклі, який неодмінно залишить незабутні враження.

Постановники

Диригент-постановник

Диригентка

Художник-постановник

Художниця костюмів

Дійові особи та виконавці

Кітрі

Анастасія Бондар

Дарина Кірiк

Ярина Котис

Базіль

Арсен Марусенко

Олександр Омельченко

Дмитро Коломієць

Дон Кіхот

Юрій Григор’єв

Андрій Білоус

Олександр Замлинний

Санчо Панса

Руслан Диня

Володимир Судомляк

Жуаніта і Піккілія, подруги Кітрі

Дар’я Беркова

Анастасія Гнатишин

Дарія Ємельянцева

Роксоляна Іскра

Наталія Пельо

Еспада, тореадор

Дмитро Коломієць

Арсен Марусенко

Вулична танцівниця

Вікторія Зварич

Ярина Котис

Інна Ключник

Лоренцо, батько Кітрі

Андрій Білоус

Дружина Лоренцо

Ганна Єфременюк

Гамаш, багатий дворянин

Віктор Гацелюк

Мерседес

Уляна Корчевська

Наталія Пельо

Мілена Русанова

Циганка

Уляна Корчевська

Наталія Пельо

Мілена Русанова

Володарка дріад

Марина Гулега

Вікторія Зварич

Ярина Котис

Анастасія Тьокіна

Амур

Анастасія Бондар

Анастасія Гнатишин

Роксоляна Іскра

Дарія Ємельянцева

Ольга Пилипейко

Болеро

Наталія Пельо

Артур Кокоєв

Дмитро Коломієць

Перша варіація в Гран па

Інна Ключник

Анастасія Гнатишин

Друга варіація в Гран па

Дар’я Беркова

Анастасія Бондар

Романа Думанська

Уляна Корчевська

Олеся Марчук

Ярина Котис

Наталія Пельо

Лібрето

Пролог

Дон Кіхот, начитавшись лицарських романів, вирішує подорожувати світом, щоби боротися зі злом і несправедливістю. Всі подвиги він мріє присвятити своїй прекрасній дамі – Дульсінеї. Зброєносцем призначає віддану йому людину: цей дуже приземлений і не схильний до мрій селянин – Санчо Панса.

Дія 1

У  Барселоні – святкове пожвавлення: всі зустрічають славного тореадора. У цей час дочка власника таверни Кітрі кокетує із закоханим у неї цирульником Базілем. Батько Кітрі, Лоренцо, побачивши їх разом, проганяє Базіля. Він хоче видати дочку за багатого дворянина Гамаша. Кітрі навідріз відмовляється підкоритися волі батька.

У розпалі веселощів на площу приходить у супроводі зброєносця Дон Кіхот. Побачивши Лоренцо, Дон Кіхот вирішує, що це – власник замку, і шанобливо вітає його. Лоренцо відповідає тим же і запрошує Дон Кіхота до себе. Санчо Панса залишається на площі. Молодь насміхається над ним, старомодним і незграбним. Дон Кіхот поспішає на допомогу своєму зброєносцеві.

Тут він бачить Кітрі і приймає ії за прекрасну Дульсінею, що являлася йому в мріях і снах. Він поривається до неї. Але Кітрі вже втекла з Базілем. Дон Кіхот відправляється на її пошуки.

Дія 2

Картина 1

Кітрі і Базіль розважаються в таверні, де всі веселяться і танцюють. Входять Лоренцо, Гамаш, Дон Кіхот і Санчо Панса. Власник таверни хоче негайно повінчати Кітрі і Гамаша.

Базіль, попередньо домовившись про це з Кітрі, розігрує сцену самогубства. Дівчина “ридає” над тілом коханого. Дон Кіхот у благородному обуренні погрожує озлобленому Лоренцо зброєю і змушує його погодитися на шлюб дочки з “помираючим” цирульником.

Батько благословляє закоханих. Тепер Базілю нічого прикидатися.

Картина 2

На галявині біля вітряків розташувався циганський табір. Сюди забрели втомлені Дон Кіхот і Санчо Панса. Старий циган переконує рицаря, що той знаходиться в зачарованому замку, і запрошує до табору. Під час розповіді молодої циганки про свою нещасливу любов Дон Кіхот схвильовано прагне захистити її. Побачивши вітряки, він приймає їх за злих чаклунів і йде на них у наступ.

Картина 3

Знесилені Дон Кіхот і Санчо Панса опинилися в лісі. Рицареві здається, що ліс наповнений чудовиськами і велетнями. Проте, він втомлений, засинає. Йому сниться Дульсінея, “дама його серця”, серед дріад.

А тим часом Санчо Панса побіг до міста привести підмогу для битви з “велетнями” і “чаклунами” – Лоренцо і його дружину. Домомігши Дон Кіхоту, вони запрошують його на весілля Кітрі та Базіля.

Дія 3

Площа в Барселоні. Всі готуються до весілля. Проходить урочиста процесія. Батьки благословляють молодих. Дон Кіхот з’єднує їх руки. Весілля в розпалі.

А Дон Кіхот? Він звершив добрі справи і тепер готується до нових пригод. Адже хтось повинен здійснювати подвиги!

Історія вистави

Людвіґ Мінкус – один із найвідоміших балетних композиторів ХІХ століття. Його творчому перу належать популярні – «Баядерка», «Ф’яметта», «Роксана» і, звичайно ж –  «Дон Кіхот».

«Дон Кіхот» – яскравий балет, що назавжди увійшов в скарбницю світового мистецтва. Захоплюючий сюжет за відомим романом Сервантеса і палка музика Мінкуса, запальні танці з національним колоритом і найскладніші класичні па у виконанні головних героїв, яскраві декорації та розкішні костюми – захоплюють  і вражають. Відчуйте усю красу класичного балету у Львівській національній опері!