Music Salon

Чеські сни: Іво Каганек&Олександр Клемент

концерт
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

Чеські сни: Іво Каганек&Олександр Клемент

Music Salon
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

21 вересня об 11:00 в Дзеркальній залі Львівської національної опери відбудеться
концерт відомих чеських піаністів Іво Каганека та Олександра Клемента.

Концерт проходить в рамках Днів Чехії у Львові.

Програма концерту

Олександр Клемент / фортепіано (Чехія)

Бедржіх Сметана
Мрії: в Богемії (номер 3) /Rêves: In Bohemia (no. 3)
Чеські танці (книга 2): Dupák (номер 6) / Czech Dances (Book 2): Dupák (no. 6)
Мрії: Розрада (номер 2) / Rêves: Consolation (no. 2)
Чеські танці (книга 2) Skočná (номер 10) / Czech Dances (Book 2): Skočná (no. 10)

Антонін Дворжак

Поетичні замальовки, op.85, Танок Гоблінів (номер 8) / Poetic Tone Pictures, Op. 85, Goblin’s Dance (no. 8)

Іво Каганек / фортепіано (Чехія)

Бедржіх Сметана
Концертний етюд “На березі моря”. / Concert Etude „On the Seashore“

Концертний етюд До-мажор /Concert Etude in C major

Поетичні замальовки, op.85, Нічна подорож (номер 1), В старому замку (номер 3), Фуріант – чеський танець (номер 7). / Poetic Tone Pictures, Op. 85,
Night journey (no. 1), At the Old Castle (no. 3), Furiant – Czech Dance (no. 7)Лео Яначек
Соната номер 1.Х.1905 “З вулиці”/ Sonata 1. X. 1905 „From the Street“, Pressentiment, DeathБогуслав Мартіну

Три чеські танці / Three Czech Dances, Okročák, Dupák, Polka

Історія вистави

Іво Каганек / фортепіано (Чехія)

Музикант з величезною емоційною силою, глибиною та виразністю, Іво Каганек здобув репутацію одного з найзахопливіших артистів свого покоління та є найулюбленішим піаністом Чехії. Його всесвітньо визнано одним з провідних інтерпретаторів романтичної піаністичної музики, а також спеціалістом з чеського репертуару. Він має рідкісний дар миттєво та переконливо встановлювати емоційний зв’язок зі своєю аудиторією.

У 2014 році Каганека було обрано сером Саймоном Раттлом для виступу на двох високо оцінених концертах з Берлінським філармонічним оркестром. Він став лише другим чеським піаністом після Рудольфа Фіркушного, який виступив з цим легендарним оркестром. Іво Каганек регулярно виступає з Чеським філармонічним оркестром і також з’являвся на сцені з Малерівським камерним оркестром, Віденським симфонічним оркестром, BBC Scottish Symphony Orchestra Glasgow, Ессенським симфонічним оркестром, WDR Cologne, Цюріхським камерним оркестром, Прагою SO, Чеським радіо SO, Філармонією Праги, Філармонією Брно та багатьма іншими. Він співпрацював з деякими з найбільших диригентів світу, зокрема з маестро Семйоном Бичковим, Якубом Грушею, Андресом Орозко-Естрада, Рафаелем Паяре, Пінхасом Штейнбергом, Володимиром Ашкеназі, Йіржі Бєлохлавком, Томашем Нєтопілом, Андрієм Борейком, Лібором Пешеком та Зденеком Макалом. Як палкий камерний музикант, він працював з іншими інструменталістами, зокрема з скрипалем Даніелем Хоупом, віолончелісткою Алісою Вайлерштейн, альтистом Паулем Нойбауером та квартетами Павла Гааса і Тецлаффа, а також з сопрано Мартіною Янковою і тенором Павлом Чернохом.

 

Олександр Клемент / фортепіано (Чехія)

Народився в Брно. У віці семи років він почав грати на піаніно в класі Ірени Маречкової, під керівництвом якої продовжував навчання в Художній школі імені П. Крижковського. Олександр є абсолютним переможцем і лауреатом кількох національних і міжнародних конкурсів, таких як Amadeus Brno, Prague Junior Note, Pro Bohemia, Youth та Богуслав Мартінů, а також конкурсів Міністерства освіти (MEYS). У межах програми MenART він вже отримав три стипендії, завдяки яким має можливість консультуватися з піаністом Іво Каханеком. Олександр виступав соло в Залі Дворжака Рудольфіну в Празі на запрошення співачки Магдалени Коженої. Він також грав на фестивалях Prague Spring, Chopin’s Marienbad, IMF Concentus Moraviae, Lunalia у Мехелені, Бельгія, та на Feasts of Music на запрошення чеського скрипаля Вацлава Гудечека. Олександр регулярно виступає як соліст з Брненським філармонічним оркестром, оркестром Czech Virtuosi або Barocco Sempre Giovanne. Крім того, він активно бере участь у багатьох майстер-класах, зокрема під керівництвом Івана Кланського, Іво Каханека, Ксенії Гранцької та Охад Бен-Арі.