Професійні роз’яснення Західного офісу Держаудитслужби щодо перевірки фінансової діяльності театру

Про «мільйонні розкрадання» у Львівській опері і не тільки
03.08.2023 12:50

Вимушені написати це повідомлення, оскільки переглянули коментарі наших співгромадян під новинами в соцмережах та на низці сайтів про результати аудиту і ревізії, проведених у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької, і побачили, наскільки некоректно сприймається подана інформація.

«Мільйонні розкрадання», «сплошна корупція», «спишуть на вуйка» – ось лише кілька цитат…

Офіційно повідомляємо, що ЖОДНИХ МІЛЬЙОННИХ РОЗКРАДАНЬ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОПЕРІ АУДИТОРИ НЕ ВИЯВИЛИ!

Практично у кожній організації чи установі, куди приходять наші фахівці на аудит, ревізію чи перевірку закупівлі, виявляються фінансові порушення. Але фінансове порушення автоматично не означає, що була крадіжка!

Зрештою, аудит – не про пошук розкрадань і винних у них осіб. Аудит, якщо говорити простими словами, – це дослідження, наскільки ефективно і результативно установа витрачає кошти і використовує наявні приміщення, обладнання чи інші ресурси. Це пошук резервів для поліпшення фінансового стану об’єкта контролю.

І такі резерви аудитори знайшли! Зокрема, виявили упущені театром можливості залучити додаткові кошти до дефіцитного на сьогодні бюджету установи. Якщо театр нашими рекомендаціями скористається, то у майбутньому він ці додаткові кошти і отримуватиме.

Щодо результатів ревізії, проведеної одночасно із аудитом. Виявлено зайве витрачання 2 мільйонів гривень через завищення підрядними організаціями обсягу та вартості виконаних робіт з реконструкції та капітального ремонту приміщення театру (виконані роботи не були передбачені тендерною документацією та кошторисами).

Ще одне, найважливіше. Ми дуже любимо Львівську оперу – справжню перлину культурного життя міста – і хочемо бачити її заможною і спроможною виплекати чи запросити зірок опери і балету світового масштабу!

 https://lv.dasu.gov.ua/ua/news/147?fbclid=IwAR1ZkjiViaM86sr73EgNn2DWl70Xkk9pyAS4I0DwL9hn5H8WKP6Wvz1duqQ