Презентація книги про українську мисткиню Зою Лісовську

   Сьогодні у дзеркальній залі Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулася презентація книги «Зоя Лісовська: Джерела пристрасті. Малярство, графіка» (Львів: Видавництво «Апріорі», 2018).

   У книзі представлено творчий доробок української мисткині Зої Лісовської, уродженки Львова. Виховувалась у родині видатних діячів національної культури – художника і педагога Роберта Лісовського та професійної композиторки Стефанії Туркевич. Фахову освіту здобувала у мистецьких академіях Лондона та Риму, скріпивши навики в різних видах і жанрах образотворчого мистецтва.

   На презентації книги була присутня сама героїня, яка приїхала сюди із Швейцарії, де проживає багато років, і трепетно взяла до рук довгоочікувану монографію.

   Мисткиню тепло привітали генеральний директор-художній керівник Львівської Національної Опери Василь Вовкун, який відзначив, що її живопис і графіка не раз надихали його до творчості. Дружина Мера, Катерина Садова, від імені мера вручила художниці Золотий герб Львова.

  Про творчість Зої Лісовської схвально і схвильовано відгукнулись ректор Львівської академії мистецтв Володимир Одрехівський, директор МІОКу Ірина Ключковська, письменник, перекладач, вчений Андрій Содомора, автор монографії – проректор Львівської академії мистецтв Роман Яців.

   Вихід цієї книги і презентація в дзеркальній залі Львівської Опери для Зої Лісовської – це, за словами її подруги-посестри Віри Вовк, – «Свято цілого життя».