Прем’єра постановки опери “Служниця-пані” Дж.Б.Перголезі Львівською національною оперою

Як з простенької служниці може постати велика пані:

Прем’єра постановки опери “Служниця-пані” Дж.Б.Перголезі Львівською національною оперою

У межах XVII Міжнародного фестивалю оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької 17 листопада о 15:00 в розкішній Дзеркальній залі силами солістів та камерного оркестру Львівської Національної Опери буде презентовано оригінальну стилізовану постановку “Служниці-пані” Дж.Б.Перголезі.

     Італійський композитор ХVII століття Джованні Баттіста Перголезі (1710-1736), який прожив всього 26 років, несподівано для себе, створюючи невибагливу сценку в опері – став родоночальником комічного музично-театрального жанру, який ось уже кілька століть прикрашає оперні сцени світу – opera-buffa. Весела, сповнена жартів і плутанини, буфонада Перголезі, про хитру служницю Серпіну, що зуміла одружитися з впливовим багатієм Уберто, здобула не лише велетенський успіх в Італії, але й у всій Європі. У Франції прем’єра стала потрясінням, яке спричинило справжню війну з гучними баталіями. В історії музики її охрестили “війною буффонів” з пристрастними дискусіями між прихильниками нового прогресивного напрямку і старої французької школи. Однак сюжет про бідну служницю, яка завдяки привабливості та винахідливості здобуває собі місце під сонцем був настільки житейським та втілював мрії дівчат (актуальні до сьогодні), що породив безліч варіантів сценічних трактовок цього твору. Завдяки розкішній, життєдайній та вишуканій музиці першої в історії opera-buffa “Служниця-пані” Перголезі, його твір залишається і популярним до наших днів.

https://www.youtube.com/watch?v=YPMFXZNXea8

Нову постановку “Служниці-пані” Дж.Б.Перголезі у режисурі Галини Воловецької під батутою Ірини Стасишин солісти та музиканти Львівської Національної Опери підготували спеціально до XVII Міжнародного фестивалю оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької, який триває впродовж 13-18 листопада.

Отже, отримати майстер-клас кмітливості та винахідливості, прослідкувати цікаву інтригу вишуканої галантної комедії про перетворення хитромудрої служниці у  превелебну пані або вкотре переконатися, що маленькі кумедні хитрощі можуть стати в пригоді на шляху боротьби за своє кохання та здійснення мрій – з усмішкою і грайливим милозвуччям музики ХVII cтоліття допоможе саме ця перша і єдина в своєму роді opera-buffa.

Любов Назар