Представляємо вам Тадея РИНДЗАКА художника-постановника опери “Лис Микита”

Як ми повідомляли, над реалізацією опери «ЛИС МИКИТА» І.Небесного на сцені Львівського національного театру опери та балету ім. С.Крушельницької працює велика постановча група. Сьогодні представляємо вам художника-постановника вистави Тадея РИНДЗАКА.

Риндзак Тадей Йосипович – головний художник театру, народний художник України.

 Він працює у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької 53 роки. Каже, що дуже щасливий, бо праця дає йому можливість побути в різних епохах – від створення Світу до сьогодення. Художник намалював десятки кілометрів декорацій до понад трьох десятків оперних і балетних вистав, і кожен із творів, до яких Риндзак робив сценографію у Львові, Києві чи Донецьку, відзначений високими похвалами української та зарубіжної критики.

 Трудову діяльність сценографа розпочав під керівництвом відомого театрального живописця, народного художника України Євгена Лисика, який виховав багатьох талановитих театральних художників і декораторів, що стали достойними продовжувачами справи Євгена Лисика. Перше самостійне вирішення художником Риндзаком Т.Й. декорацій і костюмів в опері “Наталка Полтавка” (1968 р.) привернуло увагу відомих майстрів пензля м. Львова, народних художників України Е.Миська, Я.Чайки, мистецтвознавця В.Овсійчука та преси. Наступні сценографічні вирішення вистав (“Ернані”, “Тоска”, “Євгеній Онєгін”, “Царева наречена”) та сценічне оформлення багатьох урядових концертів Львова, Києва і Москви засвідчили те, що театральне мистецтво поповнилось талановитим майстром-сценографом. Працюючи у постановочних групах із диригентами, народними артистами України Ю.Луцівим, І.Лацаничем; режисерами – народними артистами України Д.Смоличем, Д.Гнатюком; балетмейстерами – народними артистами України А.Шекерою, М.Заславським, Г.Ісуповим, С.Дречином, Риндзак Т.Й. створив сценографію до опер “Кармен”, “Корневільські   дзвони”,    “Князь   Ігор”,   “Іоланта”, “Ріголетто”, “Тарас Бульба”,   “Украдене щастя”,  балетів “Жізель”, “Коппелія”, “Даремна обережність”, “Пер Гюнт”, “Лебедине озеро” та ін. Оформляв вистави в Санкт-Петербурзі (“Лоенгрін”); у Національній опері України (“Аїда”, “Лебедине озеро”, “Ярослав Мудрий” ) в Донецьку (“Богдан Хмельницький” К. Данькевича).

          Особлива творча удача, яка принесла художникові широку славу, –  опери “Мойсей ” М. Скорика, “Бал – Маскарад ” Д. Верді,  “Орфей і Еврідіка” Х. – В. Глюка і балет  “Повернення Баттерфляй” Д. Пуччіні – М. Скорика.

          Тадей Риндзак забезпечує показ львівських вистав на гастролях в Італії, Австрії, Німеччині, Франції, Польщі. Його сценографія у великій мірі сприяє успіхові Львівського національного академічного театру опери та балету                                          ім. С. Крушельницької за рубежем і завжди супроводжується оплесками при відкритті завіси.

         За висновками керівництва асоціації “Opera Europa” сценографія Т.Риндзака є важливою складовою успіху вистав Львівської Національної Опери на рідній та зарубіжній сценах. А її директор Ніколас Пейн підкреслив самобутню, вже класичну в сьогоденні творчість Риндзака, роботами якого, “пишався б будь – який театр світу”.