#Підсумки2020: Тадей Риндзак, головний художник Львівської національної опери

Тадей Риндзак, головний художник Львівської національної опери, народний художник України, розповідає про значення цьогорічних прем’єр та вшанування пам’яті славетного сценографа театру Євгена Лисика 

Спогади про прем’єри 2020 року

Цей рік пов’язую із втратами, тож хороших моментів не так легко знайти. Попри те, вдалося зробити виставу «Турандот» тими силами, які були в нас (майже з тими силами, бо люди хворіли і завжди був перебій в робочих руках). Але зробили все досить достойно і вийшли на рівень європейських вимог. Це є той добрий момент, що виробничі і художні цехи нормально спрацювали.

На початку року відбулася потужна прем’єра опери «Лис Микита», якої ми чекали більше року. Вже її хотілося по-швидше позбутися, бо той «Лис» вже набрав розголос і був на слуху. Треба було його швидше зробити! І слава Богу, відбулося!

Рік Євгена Лисика

Єдине, що я опустив, що це був рік Лисика, хоча під ментальністю коронавірусу. Хоча б ця перша виставка, яка започаткувала, цей рік – виставка «Зустріч» батька і дочки (сценографа Євгена Лисика та його доньки Анни Лисик, авторки кераміки – ред.), невеличка виставка в арт-салоні «Велес». Вона мала в собі якусь містичну силу, адже там була зроблена така гарна афішка, де батько і дочка надзвичайно подібні, де втілювалася їхня спорідненість, і не тільки ззовнішня, але в їхній сконцентрованості, їхній задумі. Здавалось, що вони зараз разом – немає різниці в часі, що вже немає на світі Лисика, а Гануся живе зараз – той час зник, так ніби в даний момент, вони зустрілися і творять свою ідею. Найбільше в даному моменті мене зворушила їхня зустріч на отій виставці. Дуже гарно було! Мене найбільше інспірувало.  

Балет «Створення світу» – це така потуга була зроблена Лисиком, що ця вистава завжди, коли б не йшла, торує оту дорогу і завжди сприймається з великою приємністю, коли вона проходить. Просто вона навіває нам різні спогади, ті задники, як воно працювалося…

Ще має відкритися постійна виставка Євгена Лисика у Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Возницького, але вона затягується, але там буде постійна експозиція на багато років. Так що зустріч з Лисиком буде відбуватися там при бажанні.

Побажання у Новому році

Щоб усі були здорові й при доброму почутті гумору, бо без гумору зараз жити дуже важко!