#Підсумки2020: Іван Чередніченко, диригент, керівник музичної частини Львівської національної опери

Про найяскравіші враження та досягнення 2020 року та плани на майбутнє розповідає Іван Чередніченко, диригент, керівник музичної частини Львівської національної опери.

Найяскравіші моменти 2020 року

Незважаючи на пандемію, у театрі відбулося багато цікавих та різноманітних мистецьких заходів. Особливо хочеться відмітити, що Львівська опера перша в Україні розпочала  свою роботу після піврічного локдауну серією концертів під загальною назвою «Львів Опера Гала». Звичайно ж, найпам’ятнішими моментами для мене особисто залишиться Урочиста академія та святковий Гранд-концерт до 120-річчя Львівської національної опери та прем’єра опери «Турандот» Дж. Пуччіні.

Враження про цьогорічні прем’єри

Вважаю великою перемогою усього театру було випустити дві прем’єрні вистави в час карантину. Звичайно ж, найбільш ризикованою була робота над «Турандот», адже всі постановчі репетиції були проведені в онлайн форматі. Це вимагало максимальної концентрації від солістів опери, балету, оркестру. Але велика любов до музики та відданість театру дозволили всім цехам театру достойно пройти всі виклики і досягнути прекрасного результату.

Плани на 2021-ий рік

Ми маємо багато планів на наступний рік. Зокрема прем’єра опер Дмитра Бортнянського «Алкід» та «Сокіл» з режисерською постановчою групою з Німеччини та всесвітньо відомою диригенткою Оксаною Линів за пультом.

Також плануємо знакову для театру прем’єру балету на музику Мирослава Скорика «Тіні забутих предків» та однієї з опер Дж. Верді.