#Підсумки2020: Андрій Чайковський, концертмейстер оркестру Львівської національної опери

Андрій Чайковський, концертмейстер оркестру Львівської національної опери розповідає про найбільшу цінність та плани, які все ж вдалося реалізувати впродовж 2020 року. 

Найяскравіші спогади 2020 року

На початку року у мене було багато творчих планів та ідей, які все ж вдалося реалізувати. Запам’яталися нові прем’єри в театрі, а також концерти у Дзеркальному залі. Карантин допоміг ще краще організовувати роботу колективу, репетиції оркестру. Ми зрозуміли, що в нових умовах потрібно особливо цінувати кожен виступ і кожного глядача. Цього року ми мали грандіозний концерт до святкування 120-річчя театру, отримали багато привітань та відзнак.

Враження від цьогорічних прем’єр

Мені було цікаво працювати над кожною прем’єрою. Оперу «Лис Микита» ми встигли поставити ще до карантину. Музику до цього твору написав наш сучасник Іван Небесний, який був присутній на репетиціях і давав влучні поради. Над «Турандот» Дж. Пуччіні оркестр працював вже в нових умовах, багато спілкувалися онлайн, вдосконалювали вдома свої партії. А вже разом на репетиціях під керівництвом диригента Івана Чередніченка за кілька місяців підготували прем’єру опери «Турандот». Приємно було побачити на перших виступах наших медиків, яким ми присвятили цю оперу.

Побажання на рік прийдешній

Хочеться, щоб 2021 рік приніс нам закінчення пандемії і всі наші рідні були здоровими. Тоді хочеться творити з особливим натхненням і бачити повний зал глядачів нашого театру. Впевнений, що ми продовжимо дивувати усіх вже знайомими операми і балетами, а також новими сучасними прем’єрами.