Підсумки #2020: Дарина Кірік та Віктор Маліновський, артисти балету Львівської національної опери

Артисти балету Львівської національної опери Дарина Кірік та Віктор Маліновський розповідають про свої враження від роботи у прем’єрах 2020 року, яскраві здобутки і цілі у новому році.

Найяскравіші враження і спогади 2020 року

Дарина Кірік: У 2020-му одразу перед початком карантину відбулась моя прем’єра в балеті «Лілея» у партії Лілеї. Я закохалась в цю виставу з першого погляду і навіть не мріяла, що колись танцюватиму у ній!

Також коли вже розпочались вистави, відбувся мій дебют в «Створенні світу» в партії Єви. Цікавим досвідом були Гала-концерти балету, оскільки була змога танцювати з різними партнерами – це завжди цікавий досвід.

З останніх подій – перехід на вищу категорію і відзначення Грамотою від Львівської обласної державної адміністрації, а також Подякою від Мера Львова Андрія Садового.

Віктор Маліновський: Ох, цей 2020-ий видався таки важким роком. Карантинні обмеження, які тривали всю весну та літо досить сильно вплинули на фізичну, виконавську форму артистів, і приходити у форму було важче, ніж це буває після відпустки. Проте, цей час дав нам період спокою та внутрішнього аналізу, розвитку особистості. У цей час вдалося переглянути чимале число різних вистав інших театрів та митців, що неодмінно збагатило нашу мистецьку базу та вплинуло на виконавський рівень зараз. В якомусь розумінні карантин дозволив нам ще більше цінувати роботу і таким чином більше віддаватись на сцені, відчувати цю можливість – дарувати радість глядачам, попри такий нелегкий час.

Враження від роботи над прем’єрами

Дарина Кірік: У виставах «Лис Микита» і «Турандот» я зайнята не була, але з радістю була глядачем. А робота над балетом «Створення світу» А. Петрова для мене через музику та й хореографію була незвичною, але захопливою.

Віктор Маліновський: Дуже радісною звісткою було поновлення балету «Створення світу» А. Петрова, правда, прикро, що ці поновлення відбуваються лише в пам’ять великим особистостям, як це було в пам’ять великого, геніального художника-сценографа Євгена Лисика. Шкода, що ці геніальні полотна-декорації глядачі не мають змоги бачити частіше. Надіюсь в скорому часі на поновлення не менш вражаючих вистав – балетів «Корсар», «Лілея» та ін.

Стосовно прем’єри опери «Лис Микита» І. Небесного, можу сказати, що це дуже масштабна, різнобарвна та цікава робота. Дуже цікаве було поєднання звучання традиційних народних інструментів зі звичними інструментами оркестру. Неймовірна візуалізація казки на сцені – 3D світло, сценографія, костюми! Чудовий синтез усіх мистецтв подарував глядачам Львівської національної опери неймовірну казку на сцені.

І стосовно останньої прем’єри опери «Турандот»: незвичниим був процес постановки, адже і режисер, і хореограф в умовах карантину працювали у режимі онлайн, через відео трансляцію. На початку це було досить незручно, адже хореографія вимагає живого спілкування. Та з часом ми з хореографом Діаною Теохарідіс знайшли спільну мову та нам вдалось разом створити образ принца Персії. Попри усі незручності та складності  Львівська національна опера створила емоційну та проникливу оперу, і за це усім велике Браво!

Мета у Новому році

Дарина Кірік: Як завжди старатимусь розвиватись як артист. Нічого конкретного в планах не маю, але сподіваюсь на нові ролі та нові прем’єри!

Віктор Маліновський: Надіюсь у 2021 році всі негаразди пройдуть, і глядацький зал знову буде наповнюватись глядачами – вже без масок і обмежень. Перед собою ставлю мету працювати, розвиватись та надалі ще дужче дарувати радість глядачам.
Впевнений, що Львівська опера неодноразово здивує глядачів у 2021 році і подарує чимало нових проєктів!