Теодор Кучар (США)

   Теодор Кучар - диригент-постановник балетів Ігоря Стравінського «Весна священна» і «Пульчинелла» на сцені Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.
    Американський диригент українського походження.
   Володар багатьох музичних нагород, найбільш записуваний серед диригентів свого покоління: здійснив записи понад 115 компакт-дисків для агенцій Naxos, Brilliant Classics, Ondine, Marco Polo, Toccata Classics.
   Був артистичним директором і головним диригентом двох провідних європейських оркестрів – Національного симфонічного оркестру України і симфонічного оркестру філармонії ім. Л.Яначека(Прага,Чехія), паралельно працюючи головним диригентом Словацького національного симфонічного оркестру і «Словацької симфонієтти».
В 2011 р. Теодор Кучар став артистичним директором і головним диригентом «Orquesta Sinfonica» у Венесуелі та музичним директором і головним диригентом симфонічного оркестру філармонії у Брісбані (Австралія). Цю диригентську діяльність доповнював обов’язками артистичного директора двох найбільших у світі фестивалів камерної музики – в Австралії (1991-2007) і США (Невада, 2003-20018).
   Тривалий час мав тісні дружні контакти з Національним симфонічним оркестром України і в 1994 р. був призначений його художнім керівником та головним диригентом. Під його керівництвом цей колектив здійснив понад 300 виступів у Києві і на чотирьох континентах, записав понад 70 компакт-дисків.
У лютому-березні 2017 р. із цим оркестром Т. Кучар дав 44 концерти у Сполучених Штатах Америки і підписав контракт на нові виступи в 2020-2021 рр.
У 2016-17 рр. він, окрім виступів із симфонічними оркестрами Америки, провів майстер-класи і семінари для молодих талановитих диригентів й інструменталістів. Він гостинно виступав із симфонічними оркестрами Англії, Чехії, Ізраїлю, Венесуели та ін.. Особливої уваги заслуговують його контакти з оперними театрами, зокрема Фінляндії (понад 300 вистав).
Диригентська діяльність впродовж 2018 року включає великі оркестри і оперні театри Анкари, Анталії, Пекіну, Буенос-Айресу(театр «Колон»), Кейптауну, Хельсінкі, Стамбулу, Харкова, Києва,Львова, Праги, Стокгольма.
Теодор Кучар співпрацював зі знаменитими артистами, серед яких Джеймс Ґелвей, Лінн Харелл, Іцхак Перельман, ЙО-Йо-Ма, Роберт Левін, Мстислав Ростропович та ін.