Стефан П’ятничко

Стефан Васильович П’ятничко (12 лютого 1959 - 23 січня 2023) – український оперний співак (баритон), Народний артист України.

Народився в селі Гниловоди, що на Тернопільщині. Навчався у Львівському музично-педагогічному училищі ім. Ф.Колесси та на вокальному факультеті Львівської консерваторії ім. М.В.Лисенка (клас народного артиста, професора П.П.Кармалюка, а після його смерті – у класі проф. О.М.Врабеля).

На сцені Львівського державного академічного театру ім. І. Франка дебютував у 1989 році в опері "Украдене Щастя" Ю. Мейтуса. Згодом виступав у різних ролях в операх Дж. Верді, Г. Доніцетті, Р. Леонкавалло, С. Гулак-Артемовського, М. Лисенка та інших.

У 1991 році здобув перемогу на І Міжнародному конкурсі оперних співаків ім. С. Крушельницької, а у 1993-му став лауреатом і призером міжнародного конкурсу вокалістів “Belvedere” (Відень, Австрія).

У 1995-му указом Президента України С. П'ятничку присвоєне звання "Заслужений артист України".

У його творчій біографії виступи на найбільших світових оперних сценах Європи та США, серед яких Балтімор Опера (США), Гранд Театр (Женева, Швейцарія), Карнеґі-Гол (Нью-Йорк, США), Опера Цюріх (Швейцарія), Сан-Франциско Опера (США), Дойче-Опер (Берлін, Німеччина), Вашингтон Опера (США), Театро Муніципале (Сантьяго, Чілі), концертні зали та фестивалі у Польщі, Німеччині, Австрії та багатьох містах України (Львів, Київ, Донецьк, Одеса, Івано-Франківськ тощо).

У 2006 році за високу виконавську майстерність та значний вклад в розвиток оперного мистецтва указом Президента України присвоєно почесне звання “Народний артист України”.

У репертуарі Стефана П’ятничка понад 30 баритонових партій:

Жермон – “Травіата” Дж.Верді

Граф ді Луна – “Трубадур” Дж.Верді

Ріголетто  – “Ріголетто” Дж.Верді

Франческо – “Розбійники” Дж. Верді

Ренато – “Бал Маскарад” Дж. Верді

Амонасро – “Аїда” Дж. Верді

Родріго – “Дон Карлос” Дж. Верді

Карло – “Сила долі” Дж. Верді

Сільвіо – “Паяци” Р. Леонкавалло

Манфредо – “Любов трьох королів” І. Монтемецці

Карло – “Аделія” Г. Доніцетті

Енріко – “Лючія ді Лямермур” 

Гурман – “Украдене щастя” Ю. Мейтуса

Чуб – “Різдвяна ніч” М. Лисенка

Микола – “Наталка Полтавка” М. Лисенка

Гетьман Хмельницький – “Богдан Хмельницький” К. Данькевича

Султан – “Запорожець за Дунаєм” С. Гулак-Артемовського

Воєначальник – “Золотий обруч” Б. Лятошинського

Середній син – “Царівна жаба” Б. Янівського

Моралес – “Кармен” Ж. Бізе

Шарроне – “Тоска” Дж. Пуччіні 

Не менш багатим є концертно-камерний репертуар виконавця, у якому велика кількість композицій української та світової класики, духовної музики, з якими він успішно гастролював у Польщі, США, Швейцарії, Ватикані, Франції, Австрії, Німеччині, Італії, Бельгії та Україні. Також у його доробку – численні аудіо- та відеозаписи української та світової класики.