Оксана Тараненко

Режисерка-постановниця, авторка лібрето опери "Запорожець за Дунаєм" у Львівській національній опері (2023)

Провідна українська режисерка, авторка резонансної минулорічної постановки Одеського національного академічного театру опери та балету – опери «Катерина», лекторка-викладачка акторської майстерності в UFS (Ukrainian Film School), експертка Українського Культурного Фонду. Має вагомий досвід роботи в оперному та антрепризному жанрах, брала участь в численних недержавних проєктах як в Україні, так і за кордоном.

У 2012-2017 рр. працювала головним режисером Одеського Національного Академічного театру опери та балету, де здійснила 6 постановок, серед яких «Любовний напій» та «Служниця-пані» Г. Доніцетті, «Дідона і Еней» Г. Перселла. Впродовж 2017-2019 рр. обіймала посаду головного режисера, раніше (2010-2012 рр.) – художнього керівника Київського муніципального академічного театру опери балету для дітей та юнацтва.

Протягом 15 років працювала на телебаченні в якості ведучої, журналістики, редакторки, режисерки, креативної продюсерки прямих ефірів, реаліті й талант-шоу на каналах «1+1», «Інтер», «Україна», «К2», «ТЕТ», «FILM.UA TV», телекомпанії «Золоті ворота». З 2006 року знімає художні фільми та серіали. Є авторкою тренінгу «Акторські навички в медіа-просторі», який проводить в Україні та за кордоном.