Наталія Шарова (США)

   Наталія Шарова народилась у Вінниці. У віці 10 років вона вступила до Московської державної академії хореографії при державному академічному Большому Театрі і успішно закінчила її, засвоївши  найкращі традиції, що притаманні цій славетній школі російського балету. З часів академії і протягом всієї своєї кар’єри, Н.Шарова вчилась у видатних педагогів. Ось лише декілька імен: Олена Рябінкіна, Сергій Віхарев, Владлен Семенов, Ірина Колпакова.

  Свою професійну діяльність Наталія почала у 18 років на сцені Донецького театру опери та балету. Вона з успіхом гастролювала по країні та за кордоном, виконуючи сольні та провідні партії класичного репертуару («Спляча красуня», «Коппелія», «Пахіта», «Лебедине озеро», «Лускунчик» та багато ін.). До її найулюбленіших належать також варіації Марії Тальйоні та Люсіль Гран з «Па-де-катру» на музику Ц.Пуні. У 1991 році Н.Шарова переїздить до Сполучених Штатів і продовжує свою виконавську кар’єру у трупах «Indianapolis Ballet» та «Pennsylvania Ballet», додаючи до свого репертуару численні партії у постановках всесвітньо відомих західних хореографів: Джорджа Баланчина, Джерома Роббінса, Джона Кранко, Л. Тейлор-Корбетт, Елвіна Ейлі. Їй пощастило працювати  з видатними сучасними хореографами: Марго Саппінгтон, Дуайтом Роденом, Кристофером Уілдоном, Полом Мехія, Метью Нінаном. Особливе місце в її творчості займає робота з Альберто Алонсо в його оригінальній постановці «Кармен-сюїти», де вона виконувала партію Фатуму. Виконавська майстерність Н.Шарової не раз висвітлювалась у американській, європейській та азіатській пресі.

  Зараз Н. Шарова працює викладачем та координатором балетних програм (від початкових до випускних класів) у Школі виконавчих мистецтв м. Філадельфія (Philadelphia Performing Art String Theory Schools). Як педагог-репетитор та постановник вона багато працює як у Сполучених Штатах, так і за кордоном.