Матіас Енгельман (Австрія)
Освіта, трудова діяльність та репертуарні партії

Режисер, сценограф і дизайнер костюмів

Маттіас Енґельман народився і зростав у Відні, Австрія. Вивчав німецьку літературу в Університеті Відня, а також мистецтво та живопис на майстер-класах австрійської художниці Хельґи Філіпп в Університеті прикладних мистецтв.
В 1999 році він переходить на навчання до Віденської академії мистецтв, де вивчає сценографію та дизайн костюмів на майстер-класах австрійського сценічного дизайнера Еріха Вондера, працюючи його асистентом в оперних театрах Цюріха, Штутгарта та на Зальцбурзькому та Байройтському фестивалях.
Мешкаючи з 2003 року у Гамбурзі, Маттіас Енґельман спочатку працював в «Thalia-Theater», а згодом вивчав оперну режисуру в Університеті музики і драми. Впродовж цього часу він співпрацював з кількома театрами та оперними режисерами, зокрема із Петером Конвічним, Стефаном Гергаймом, Калікстом Бієтом, Крістофом Нелем та був асистентом Франца Віттенбрінка, Андреаса Кріґенбурґа та Крістофа Лоя.
Найбільш важливою та творчою була його співпраця із німецьким театральним режисером Петером Цадеком над його двома останніми постановками перед смертю в 2009 році.
Маттіас Енґельман завершив студії в Університеті музики і драми постановкою ораторії Генделя «Тріумф часу та правди» (Il Trionfodel Tempo e del Disinganno) на сцені Гамбурзької державної опери, яка отримала високу оцінку. Він отримав відзнаку «Masterclass» Університету мистецтв Відня у 2001 році, і був лауреатом премій «European Opera Directing Award» (EOP) у 2008 та «the ring.award11» оперного театру Ґраца та Комічної опери Берліна у 2011 році.       
Він здійснював режисуру і/або сценографію та дизайн костюмів комедії Шекспіра «Сон в літню ніч», п’єс Сондгайма «Маленька нічна музика», Мюллера «Квартет», оперети Оффенбаха «Вечірній вітер» (Гамбург), опер Бетовена «Фіделіо» (Тірана), Верді «Ернані» (Оломоуц), Ваґнера «Нюрнберзькі мейстерзінгери» (Познань), Гуно «Фауст» (Кайзерслаутерн).
Окрім роботи режисера, сценографа та дизайнера костюмів, Маттіас провадить дослідження для його Ph.D (ступеня доктора філософії) за післядипломною навчальною програмою «Психоаналітичні культурні студії» в Міжнародному психоаналітичному університеті (IPU) Берліна.   

Запрошені митці
Марчелло Алджері (Італія)
балетмейстер-постановник
Марія Березовська
мецо-сопрано
Мирослав Скорик
композитор
Ґоша Ковалінська
мецо-сопрано
Даріуш Альбрихт (Польща)
художник світла
Андреас Вайріх (Німеччина)
режисер-постановник
Іван Небесний
композитор
Микита Долгушин
хореограф, балетмейстер-постановник
Джузеппе Вішілія (Італія)
режисер-постановник
Ганна Іпатьєва
художник костюмів
Зоряна Кушплер
мецо-сопрано
Ірина Петрова
мецо-сопрано
Луїджі Скольйо (Італія)
художник-постановник
Теодор Кучар (США)
диригент-постановник
Юліана Малхасянц
хореограф, балетмейстер-постановник
Євген Станкович
композитор
Дмитро Ципердюк
художник-постановник світла, режисер відеопроекції
Анна Шеттль (Німеччина)
сценограф і художник костюмів
Володимир Сіренко (м.Київ)
диригент-постановник
Вадим Прокопенко
балетмейстер-постновник
Роберт Скольмовський (Польща)
режисер-постановник
Збігнєв Хшановський (Польща)
режисер-постановник
Артем Шошин (м.Київ)
хореограф, балетмейстер-постановник
Станіслав Цема
контртенор