Катерина Миколайко

Драматичне сопрано

Солістка Дніпровського академічного театру опери та балету та Дніпровської філармонії імені Л. Когана. Викладач кафедри «Академічний спів» Дніпровської академії музики імені М.І. Глінки.

Як запрошена солістка виступає на сценах Львівського національного академічного театру опери та балету імені С. Крушельницької, Харківського національного театру опери та балету імені М. Лисенка, Київського муніципального театру опери і балету для дітей та юнацтва, Дніпропетровського будинку органної та камерної музики, а також бере участь у виступах Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г.І. Майбороди.

Здобула освіту у Харківському державному університеті мистецтв імені І. П. Котляревського (клас заслуженого діяча мистецтв України, професора Л. Цуркан).

Лауреатка Міжнародних конкурсів, серед яких: VI Міжнародний конкурс «FORTISSIMO» (Харків, 2006), І Міжнародний конкурс «IMPREZA» (Кам’янець-Подільський, 2015), Міжнародний конкурс New Opera Talent” (Рієті, Італія, 2018). Як член журі приймає участь в багатьох конкурсах та фестивалях музичного мистецтва.

Концертує містами України та Європи, має різноманітний репертуар – із творів композиторів епохи бароко, класицизму, романтизму і до сучасної музики XXI ст. Веде активну просвітницьку діяльність та популяризує твори сучасних українських композиторів, з якими співпрацює особисто.

У репертуарі співачки оперні партії:

Ярославна – «Князь Ігор» О. Бородіна

Тетяна – «Євгеній Онєгін» П. Чайковського

Турандот – однойменна опера Дж. Пуччіні

Тоска – однойменна опера Дж. Пуччіні

Сантуцца – «Сільська честь» П. Масканьї

Партія сопрано – Реквієм Дж. Верді

Домна Сабурова – «Царева наречена» М. Римського-Корсакова

Графиня – «Весілля Фігаро» В. А. Моцарта

Недда – «Паяци» Р. Леонкавалло Мерседес – «Кармен» Ж. Бізе

Дідона – «Дідона та Еней» Г. Перселла

Головна партія в монооперах «Очікування» М. Тарівердієва, «Щоденник Анни Франк» Г. Фрід.

Освіта, трудова діяльність та репертуарні партії