Андреас Вайріх (Німеччина)

Впродовж 2005-2010 рр. навчався в Університеті Людвіґа Максиміліана та Баварській театральній академії Авґуста Евердінґа у Мюнхені Німеччина.

З 2008 року є помічником режисера Баварської державної опери, він відповідальний за оновлення репертуару та прем’єрні постановки. Тісно співпрацює з такими найвідомішими режисерами, як Андреас Кріґенбурґ, Баррі Коскі, Крістоф Лой та Дмитрій Черняков.

2010-го був режисером дитячої опери Г. Персела «Королева фей». 2012-го призначений режисером нової постановки Крістофа Лоя опери «Лукреція Борджіа» в опері м. Ґетеборґ (Швеція). У 2013-му був асистентом Андреаса Кріґенбурґа у новій постановці «Ріґолетто» для «New National Theatre» у Токіо (Японія). Режисер монодрами «Вісім пісень для безумного короля» Пітера Максвела Девіса для «Cuvillièstheater» (Придворного театру) у Мюнхені 2013 року, опери «Сельма Єжкова» Поля Рудерса (заснованої на сюжеті фільму «Та, що танцює у темряві» режисера Ларса фон Трієра) для Оперного фестивалю Баварської державної опери 2015 р. і нової постановки «Летючої миші» Й. Штрауса з диригентом Кирилом Петренком для Баварської державної опери впродовж сезону 2015/2016. Влітку 2017-го знову співпрацював з Андреасом Кріґенбурґом над новою постановкою опери «Леді Макбет Мценського повіту» Д. Шостаковича для Зальцбурзького фестивалю.

У лютому 2018 року став режисером ревю «Кримінальне танго» в Мюнхені, а у квітні 2018-го поставив «Розбитий глек» Віктора Ульманна з ансамблем оперної студії Баварської державної опери в «Cuvillièstheater».

У липні 2018 року на Міжнародному фестивалі класичної музики LvivMozArt був режисером, сценографом та дизайнером костюмів постановки опери «Алкід» Д. Бортнянського з диригенткою Оксаною Линів.

У серпні-вересні 2018 року асистував Андреасу Кріґенбурґу в новій постановці опери «Гугеноти» Дж. Маєрбера в Паризькій опері Бастилії.

Серед останніх проєктів – режисер новоствореної опери «Пісня магічного острова» Маріуса Фелікса Ланґе є проєктом молодих співаків, що була поставлена на Літньому фестивалі у Зальцбурзі.