Онлайн трансляції українських опер з репертуару Львівської Національної Опери

Львівська Національна Опера на час карантину продовжує трансляції вистав онлайн. Щоп’ятниці, суботи та неділі опери та балети з репертуару театру глядачі мають можливість переглянути на YouTube каналі Львівської Національної Опери за посиланням:

https://www.youtube.com/user/OperaLviv/videos

Вже цього тижня – 27, 28 та 29 березня відбудуться покази опер українських композиторів Миколи Лисенка, Юлія Мейтуса та Євгена Станковича:

27 березня, п’ятниця о 19:00 – феєрія «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича;

28 березня, субота о 19:00 – опера «Украдене щастя» Юлія Мейтуса;

29 березня, неділя о 12:00 – опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка;

29 березня, неділя о 19:00 – опера «Украдене щастя» Юлія Мейтуса.

Просимо, звернути увагу, що доступ до перегляду дійсний на час трансляції вистави!

Львівська Національна Опера: відчуй симфонію життя!  

Новітня прем’єра феєрії «Коли цвіте папороть» сучасного українського композитора Є. Станковича відбулася на сцені Львівської Національної Опери у 2017 році. Про прем’єру феєрії критики писали: «Музика Євгена Станковича – масштабна, всеосяжна…»; «уперше на українській театральній сцені можна було побачити вражаюче уяву дійство у форматі 3D»; «…унікальне поєднання жанрів, народних традицій і сучасної хореографії, а музика зачаровує».

Та до того часу – твір пережив десятиліття забуття, будучи забороненим Радянською владою ще наприкінці 70-их рр. ХХ століття. «Я щасливий, що тепер у Львові мій твір відроджується по-новому, першим у грандіозному проекті Василя Вовкуна «Український прорив», − відзначив композитор Євген Станкович.

Відеозапис вистави доповнений розповідями про історію постановки цього твору композитора Євгена Станковича, режисера Василя Вовкуна та диригента Володимира Сіренка.

Тривалість: 1 год. 35 хв.

Опера «Украдене щастя» Юлія Мейтуса з часу прем’єри на сцені Львівської опери у 1960 році, досі залишається в репертуарі театру. Лібрето створене М. Рильським за однойменною драмою Івана Франка. Сюжет опери вражає глибиною життєвої драми, а почуття головних героїв любовного трикутника, втілені у особливо емоційній музиці. Авторами першопрочитання були диригент Я.Вощак, режисер С.Сміян, сценограф О.Сальман. Вистава мала великий успіх.

Багата партитура, оздоблена мелосом українських Карпат, приваблювала нове покоління постановників. У 1989 р. відбулася нова постановка “Украденого щастя” (диригент І.Лацанич, режисер Ф.Стригун, балетмейстер Г.Ісупов, сценограф Т.Риндзак).

Львівська опера онлайн транслюватиме архівний запис вистави 2009 року, за участі славетних солістів театру – народних артистів України Володимира Ігнатенка (Микола Задорожний) та Ігоря Кушплера (Михайло Гурман), а також Заслуженої артистки України Любов Качали (Анна).

Тривалість: 1 год. 55 хв.

Опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка зачаровує відомими мелодіями з перших нот! Наталка Полтавка – улюблениця українського театру вже понад 200 років, адже Іван Котляревський створив цю п’єсу у 1819 році, а композитор Микола Лисенко написав на її основі оперу у 1889-му. Пісенні номери опери розкривають ключові моменти сюжету – тут і прониклива лірика закоханих, жартівливі пісні та діалоги, і щасливий фінал кмітливої Наталки та її нареченого Петра!

Тривалість: 1 год. 45 хв.