Оксана Линів – диригентка-постановниця прем’єри опер «Сокіл» та «Алкід» Дмитра Бортнянського

Розпочинаємо знайомство із постановниками опер «Сокіл» та «Алкід» Дмитра Бортнянського.
Диригенткою-постановницею майбутньої прем’єри є Оксана Линів (Oksana Lyniv), одна з найяскравіших представниць жінок-диригентів на світовій сцені.
 
Як зазначила сама диригентка:
 вона ще у 2010-му році ініціювала напівсценічне виконання «Алкіда» в Одеській національній опері,
 в 2018-му – нову openair постановку на фестивалі LvivMozArt у Свірзькому замку,
 тепер, з нагоди 270-річного ювілею українського композитора Дмитра Бортнянського – основоположника класицизму, – опери будуть вперше втіленими на сцені Львівської національної опери.
 
Оксана Линів – інтернаціональна диригентка, засновниця та художня керівниця фестивалю «LvivMozArt», Львів (Україна), засновниця та головна диригентка Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU. Офіційно оголошена першою жінкою-диригентом в історії Байройтського оперного фестивалю, з дебютною постановкою «Летючий голандець» до відкриття фестивалю 2021 року. У листопаді 2020 р. була нагороджена премією Oper!Awards як Краща оперна диригентка 2020. 2017-2020 – головна диригентка Опери та Філармонійного оркестру Ґраца, Австрія.
 
Диригентка працює з численними провідними оркестрами та оперними театрами Австрії, Німеччини, Чехії, Франції, Швейцарії, Іспанії, Швеції, Естонії, Угорщини, Румунії, Японії та України.
 
Нагадаємо, що професійна діяльність Оксани Линів розпочалася у Львівській національній опері у якості асистентки диригента у постановці опери «Набукко» Дж. Верді. Згодом на сцені театру відбулися гостьові виступи Оксани Линів в операх «Трубадур» Дж. Верді та «Сільська честь» П. Масканьї.
 

Фото – офіційний сайт Оксани Линів https://oksanalyniv.com/