Новини

Завжди дізнавайтесь першим про події в Нашій опері

Офіційна позиція Львівської національної опери з приводу участі соліста балету театру Євгенія Свєтліци у турі з постановкою «Лебедине озеро» П. Чайковського у США у складі трупи компанії RBTheatre (Russianballettheatre)

Як стало відомо з відкритих джерел, соліст балету Львівської національної опери, народний артист України Євгеній Свєтліца (Evgeny Svetlitsa) є учасником туру з постановкою «Лебедине озеро» П. Чайковського (партія Зігфріда), що відбувається впродовж 7 лютого – 9 квітня 2022 р. у містах Сполучених Штатів Америки, організований компанією RBTheatre (Russianballettheatre).

Згідно з сайтом компанії (https://www.russianballettheatre.com), до участі у виставі, здійсненої у постановці хореографа Маріїнського театру (РФ) Надії Калініної, запрошено також артистів балету з Росії.

Слід зазначити, що Євгеній Свєтліца перебуває у відпустці (без збереження заробітної плати) та жодним чином не повідомляв адміністрацію Львівської національної опери про свою участь у вищевказаному турі, чим порушив вимоги контракту з Театром.

Ми обурені такою поведінкою працівника театру та засуджуємо таку позицію культурного колабораціонізму, а особливо у цей непростий для України час, коли війська російського агресора жорстоко знищують мирний український народ, його культурну спадщину та інфраструктуру.

Водночас провідні солісти Львівської національної опери Людмила Корсун і Тарас Бережанський за власною ініціативою відмовились від проектів за участю російських артистів у Болоньї (Італія) та Баден-Бадені (Німеччина), дотримуючись державної та громадянської позиції.

Щодо дій Євгенія Свєтліци буде проведено службове розслідування щодо притягнення його до дисциплінарної відповідальності.Тримаймо культурний фронт разом!
Адміністрація Театру

    Наш сайт використовує кукі для інформації. Можете прочитати детальніше на сторінці політики конфіденційності.