Мирослав Откович: привітання для Василя Вовкуна з нагоди 40-річчя творчої діяльності

Мирослав Откович, художник, реставратор, заслужений діяч мистецтв України, народний художник України:

« Василь Вовкун від природи наділений багатьма талантами. Якби не театр у житті цього митця, ми б мали в його особі журналіста, який порушував би гострі теми; письменника, який писав би цікаві психологічні романи, чи щось інше – обов’язково в гуманітарній сфері.

У нього оригінальний спосіб мислення – масштабний, випуклий, чіткий. Думка спішить, він – за нею, тому тему розмови окреслює великими мазками, і співрозмовникові треба бути підкованим, інформованим, щоби  вливатися в той стрімкий біг мислі. Коли я мав нагоду розмовляти з ним, то ніколи  – про політику, депутатів, їх поведінку. Якщо ж часом десь з’являлося  слово про високих чиновників, то хіба  – про їх неувагу до культури, до творчості й особливо до театру.

   Вовкун стоїть на тому, що без культури не можна збудувати повноцінної економіки, а відтак і держави, в якій людина могла би жити вільно і комфортно, мала би час подивитися на небо, почути шум дощу за вікном і подумати про вічність.

   У Василя Володимировича складний характер. Його спосіб життя в мистецтві ( бути постійним двигуном, весь час перебувати в формі протистояння) – важка ноша, якої вже не позбудешся, але без якої не можеш жити. Таких, як він, дехто не сприймає. Такі постаті, як він, вимагають часу, аби їх осмислити й оцінити.  Однак у нього і багато прихильників – тих, хто розуміє його мету і посвяту справі.  

   Театр для Вовкуна – це його життя. Все він сприймає через призму театру. Бажаю йому здоров’я і нових вистав, які несли б духовне очищення і високе розуміння радості життя на цій землі; вистав, про які глядачі, йдучи до театру, говорили б : «Іду на режисерський спектакль, на Вовкуна».

                                                                          Розмовляла Надія Труш