Музична мандрівка «100 років тому у Європі» з піаністом Дмитром Онищенко

Музичну мандрівку європейськими країнами й своєрідну подорож у часі на століття у минуле подарувала слухачам концертна програма «100 років тому у Європі» піаніста Дмитра Онищенка.

Концерт відомого українського піаніста, що народився у Львові, відбувся 13 жовтня у Дзеркальній залі Львівської Національної Опери, з цією програмою музикант гастролює найближчим часом також у Києві та Житомирі.

Дмитро Онищенко – лауреат численних престижних міжнародних конкурсів, а саме Міжнародного конкурсу піаністів в Австралії, конкурсу імені П. Чайковського у Москві, Міжнародних конкурсів, що проводилися у Києві – пам‘яті Володимира Горовиця, а також імені М. Лисенка.

Твори, що виконав Дмитро Онищенко під час концерту, написані в один час – на початку ХХ століття, композиторами-представниками різних європейських країн.

Це – австрієць Альбан Берґ, один із найяскравіших представників експресіонізму в музичному мистецтві; француз Клод Дебюссі; іспанець Енріке Гранадос, сонячний настрій країни якого якнайкраще втілений в музиці митця; на противагу йому – Ян Сібеліус із Фінляндії; російський митець Сергій Рахманінов. Піаніст виконав також цикл «Листи до неї» львівського композитора початку ХХ століття Нестора Нижанківського.

Попередньо не заявивши у програмі, піаніст додав ще до свого речиталю прелюдії Олександра Скрябіна та твір в редакції Ферручо Бузоні на теми Й.С. Баха.

Слухачі цілком занурилися в мистецьку атмосферу початку минулого століття і цьому сприяла не тільки «музична мандрівка», але й інтер‘єр Дзеркальної зали, адже будівля театру була збудована і відкрита в той самий час – 1900 року.