«Мойсей» онлайн/ газета “День”

 
 Запрошуємо долучитись до онлайн-трансляції опери, що розпочнеться о 18:00 на Youtube каналі та Facebook сторінці театру за посиланням: https://youtu.be/pxBwud5hz8s
 
Детальніше про подію, що присвячена ювілею – 20-річчю прем’єри вистави, дізнавайтесь у матеріалі Щоденна всеукраїнська газета «День» за посиланням: https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/moysey-onlayn
 
«Мойсей» онлайн
У Львівській національній опері легендарну оперу Мирослава Скорика транслюватимуть наживо – із зали без глядачів
Тетяна Козирєва 29 жовтня, 2021 – 13:13

Найближчої неділі, 31 жовтня, на сцені Львівської національної опери відбудеться опера «Мойсей» Мирослава Скорика. Подія присвячена ювілею –  20-річчю прем’єри. Позаяк Львів увійшов до «червоної» зони через стрімке погіршення епідситуації, вистава відбудеться без глядачів у залі, але її транслюватимуть наживо на Facefook та YouTube каналі театру за посиланням. Початок трансляції о 18.00.

У Львівській опері розповідають, що твір був написаний Мирославом Скориком за однойменною поемою Івана Франка ексклюзивно на замовлення театру з нагоди 100-річчя, а також вперше в історії української музики отримав допомогу Ватикану для постановки. Вже 20 років «Мойсей» є у репертуарі оперних театрів Львова та Києва, також опера виконувалася на гастрольних виступах, зокрема – на сцені «Великого театру» (Національної опери Варшави).

У партії Мойсея Сергій Магера

31 жовтня «Мойсей» вперше прозвучить під орудою відомого українського диригента – головного диригента Національної опери ім. Марії Бієшу в Кишиневі Андрія Юркевича, який виступає на сценах найкращих оперних театрів світу – в Італії, Німеччині, Франції, Бельгії, Монако, Греції, Польщі, Молдові, Чилі та ін. Свого часу він асистував Мирославові Михайловичу Скорику під час прем’єрної постановки опери – 2001-го, адже творчий шлях диригента розпочався саме на сцені Львівського оперного театру.

Андрій Юркевич так пригадує свою співпрацю з Маестро Скориком: «Під час постановки опери «Мойсей» я був асистентом Мирослава Скорика, і пригадую, як разом з ним ходив на уроки до виконавців, зокрема, до Олександра Громиша – народного артиста України, який був першим виконавцем партії Мойсея. Тоді навіть Олександр Якович щось просив пана Скорика змінити, і він змінював одразу якісь гармонії, вокальні ходи, вони обмінювалися думками. Це було дуже цікаво спостерігати, тому що не кожен раз ти маєш можливість бути присутнім при тому, як корифей-композитор працює з корифеєм-вокалістом і як народжується в такій співдружності щось справжнє – те, що залишиться назавжди».

Диригент Андрій Юркевич

Партію Мойсея 31 жовтня виконуватиме один із найкращих українських басів сучасності – Сергій Магера, народний артист України, соліст Національної опери України у Києві, запрошений співак оперних театрів Німеччини, Польщі, Італії, Франції, Бельгії, Нідерландів, США та ін.

Серед виконавців – солісти Львівської національної опери Людмила Корсун, Роман Трохимук, Орест Сидір, Ігор Шевчук, Тетяна Вахновська, Андрій Бенюк, Олександр Зозуля, Юрій Шевчук, а також хор, балет та оркестр театру.

Принагідно: вчора на сайті Львівської опери з’явилося оголошення такого змісту: «У зв’язку з рішенням міської комісії з питань ТЕБ і НС про посилення карантинних обмежень, повідомляємо, що Львівська національна опера буде зачинена для відвідувачів із суботи, 30 жовтня. Вистави, що були заплановані у цей період, перенесені, а ваші квитки залишаються дійсними. Актуальний графік перенесення вистав буде опубліковано після послаблення карантинних обмежень. Просимо вибачити за незручності і будемо раді вас бачити у Львівській національній опері у зазначені дати – це буде найкращою підтримкою для артистів театру, які із нетерпінням чекатимуть на зустріч із глядачами!».

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів. Фото «Дню» надали у Львівській опері.