Любомир Медвідь: привітання для Василя Вовкуна з нагоди 40-річчя творчої діяльності

 

Любомир Медвідь, народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор Львівської національної академії мистецтв:

«Якщо б мені коли-небудь видалося, що добре знаю Василя Вовкуна, мого друга, я відразу мусив би взяти до уваги, що маю недостатню уяву про його можливості, енергетику його особистості, межі фантазії, множину ідей.

   Вовкун наполегливий настільки, наскільки сягає його віра. Він нестримний, незмінно керований власною метою. Ці риси у менш відповідальної людини, ніж повнота відповідальності Вовкуна, могли б бути загрозливими між оточенням і ризиковними серед системи дійсності.   Зрештою, ризик залишається і у відповідального Вовкуна. Та це лише додає привабливості його персоні.

   Спостерігаючи його дії, спливає на думку, що життя без ризику було б прісне, а ризик без обачності й доброї волі – безглуздям. Йому не займати сміливості й твердості. Світ для такої людської вдачі – не зелена долина під блакитною ідилією. Таку вдачу зобов’язує готовність власноруч встановлювати мету, незважаючи на перепони, перестороги, труднощі, об’їзні шляхи.

    При таких – респектабельним не затишно. Однак лише такі не надто еластичні особистості здатні встановлювати параметри позитиву у нашій не наскрізь позитивній дійсності.

Vivat, Василю!»

                                                   Розмовляла Надія Труш