У Києві покажуть нову версію опери “Запорожець за Дунаєм”/ Vogue Ukraine

Детальніше про київську прем’єру нової постановки “Запорожця за Дунаєм” Львівської національної опери читайте у статті Vogue Ukraine:

https://vogue.ua/article/culture/teatr/v-kiyevi-pokazhut-novu-versiyu-operi-zaporozhec-za-dunayem-52608.html?

 15 ЧЕРВНЯ
КУЛЬТУРА THEATRE
21 червня в Києві відбудеться прем’єрний показ опери “Запорожець за Дунаєм” — однієї з найвідоміших українських оперних історій. Це постановка Львівської опери, для якої нову музичну редакцію відомої опери Гулака-Артемовського здійснили композитори Олександр і Дмитро Саратські.

Нагадаємо, перший показ опери “Запорожець за Дунаєм” відбувся 1863 року в Петербурзі. Гулак-Артемовський виношував плани створення цієї опери кілька років. Фактично “Запорожець за Дунаєм” стала однією з перших оперних постановок за мотивами української історії. Події опери відбуваються у XVIII столітті, після знищення Запорозької Січі російськими військами, і зображують непросту долю козаків на Османщині, які більше за все прагнуть повернутися на батьківщину.

У постановці Оксани Тараненко образ українського козацтва врешті позбудеться столітніх стереотипних нашарувань, насильно навʼязаних московитами, розповідають у театрі. Козаки природно постануть могутньою, войовничою та волелюбною силою, що здатна протистояти будь-яким перешкодам та ворогам. І все заради здійснення найзаповітнішого бажання — повернення на українську землю та життя у вільній Україні.

Режисерка постановки — Оксана Тараненко, авторка костюмів — Людмила Нагорна, а сучасну хореографію для опери створив Олексій Бусько, в минулому — соліст театру “Київ Модерн-балет”. Показ опери “Запорожець за Дунаєм” відбудеться 21 червня в Жовтневому палаці.

Фото: opera.lviv.ua

21 червня / 19:00
МЦКМ Жовтневий палац
Квитки за посиланням: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget11site12114/widget/event/76868?