Кращі українські та польські музиканти на сцені Львівської національної опери

28 травня о 18:00 кращі українські та польські музиканти у концерті «Солідарність» на сцені Львівської національної опери.

Справжні майстри української класичної сцени – Микола Гречух (кларнет) та Валентина Буграк (альт), разом із оркестром Львівської національної опери і запрошеним диригентом з Польщі Вінсентом Козловським, представлять програму симфонічної музики.

Наше спільне музикування – це символ єдності у боротьбі та захисті європейських цінностей.
Ваш придбаний квиток – це також можливість подякувати дружньому польському народові за підтримку та допомогу українцям.

Програма концерту:
▪️ Йозеф Гайдн. Симфонія №101 («Годинник»), Ре мажор (1794) у чотирьох частинах.
▪️ Макс Брух. Подвійний концерт для кларнета та альта з оркестром, мі мінор Op. 88 (1911) у трьох частинах.
Квитки – у касах та на сайті Львівської національної опери: https://bit.ly/3yX1WBH

Інформація про виконавців:

Вінсент Козловський, диригент
Всесвітньо відомий польський диригент. Його пристрасть до музикування, блискучий талант, різнобічний репертуар та глибоко зворушливі інтерпретації ставлять його на одному рівні із провідними світовими дириґентами його покоління.
У вересні 2021 року диригував інавгураційним концертом 64-го Міжнародного фестивалю сучасної музики «Варшавська осінь», а наступного місяця – заключним концертом Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» у Львові.
Протягом «пандемічного» сезону 2020/2021 Вінсенту вдалося активно диригувати концертами, зокрема, виконанням Другої, Третьої, П’ятої та Шостої симфоній Людвіга ван Бетховена. 4 жовтня 2020 року, незважаючи на пандемію, він провів заключний концерт фестивалю «Контрасти» у Львівській національній філармонії, у якому прозвучали «Метаморфози» Ріхарда Штрауса та «Просвітлена ніч» Арнольда Шенберга.
Вінсент народився в Любліні, Польща. Він є учнем маестро Павела Пшитоцького, в якого навчався диригування у Краківській Музичній Академії, де також вивчав композицію та акордеон. Він також відвідував майстер-класи Даніеля Ґатті та Лучано Акочелли в Музичній академії Кіджі в Італії.
Вінсент є випускником Lucerne Festival Academy (2017). Обраний з понад 400 претендентів зі всього світу, він був призначений запрошеним диригентом, працюючи поряд з такими митцями, як Вольфганг Рім, Матіас Пінчер, Гайнц Голліґер, Мішель ван дер Аа.
У сезоні 2018-2019 він розпочав співпрацю з Львівською національною оперою, кілька разів диригуючи новою виставою «Правда під маскою», що складається з «Весни священної» та «Пульчинелли» Ігоря Стравінського. У 2019 році він підтримує тісний зв’язок з Львівською оперою як запрошений диригент, Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії.
Він дириґував оркестром Львівського національного театру опери і балету, Краківської опери, Sinfonietta Cracovia, Beethoven Academy Orchestra, Artur Rubinstein Philharmonic в м. Лодзь, Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії, Orchestra Giovanile Italiana, Orchestra Sinfonica di Milano Giuseppe Verdi, Orchestra Toscana Classica, Lucerne Festival Academy Orchestra, Lucerne Alumni Ensemble, MAV Budapest Orchestra, Trondheim Symfoniorkestre, Lutosławski Orchestra Moderna, INSO-Львів, Ensemble Nostri Temporis, Thessaloniki Philharmonic Orchestra, Breslau Academy of Music Orchestra, оркестрами Вроцлавської й Краківської музичних академій, Dedalo Ensemble, різноманітними камерними проєктами та ін.
Козловський володіє широким репертуаром, симфонічним, оперним та ораторіальним від бароко до сучасності. Він активний учасник освітніх програм для дітей та молоді, а також благодійних організацій. Засновник та керівник Lutosławski Orchestra Moderna — ансамблю, який спеціалізується на сучасній музиці та із величезним успіхом дебютував на Міжнародному фестивалі сучасної музики «Варшавська осінь» у 2014 році.
Вінсент Козловський пише камерну, оркестрову, електронну музику, музику для театру і перформансу. Викладач, менеджер проєктів і промоутер благодійних фондів, що працюють з темою здоров’я, таких як Фонд DKMS. Він мріє одного дня продириґувати його власними оперними постановками.

Гречух Микола, кларнет
Заслужений артист України, артист оркестру, концертмейстер групи кларнетів Львівського національного академічного театру опери та балету імені С.Крушельницької, лауреат Всеукраїнського та Міжнародного конкурсів.
Закінчив Львівське музичне училище імені С. Людкевича у класі Мирослава Мар’яша, Львівську національну музичну академію імені М. Лисенка у класі професора Володимира Носова.

Учасник та переможець численних конкурсів (Всеукраїнський конкурс молодих виконавців імені М. Лисенка, Київ, 1992 р.; Міжнародний конкурс духових ансамблів, м. Рівне, 1998 р.). Під час навчання у музичній академії працював в оркестрі оперної студії та артистом симфонічного оркестру Львівської обласної філармонії, мав численні сольні виступи. З 1997 р. працює у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені С. Крушельницької. З 2002 р. – концертмейстер групи кларнетів у симфонічному оркестрі Львівської національної опери. З 1996 р. по 2005 р. – соліст ансамблю нової музики “Кластер” (художній керівник – Іван Небесний). Колектив був створений з метою пропаганди сучасної української музики, у творчому доробку якого півсотні концертів з творів сучасних українських композиторів.

Учасник фестивалів сучасної академічної музики в Україні та за кордоном, різноманітних музичних проектів у складі симфонічного оркестру Львівського національного театру та інших оркестрів й ансамблів.

У 2010 р. разом з Назаром Хижим заснував “Lviv Clarinet Quartet”. Ансамбль блискуче виступав в Україні та за кордоном, випустив 2 альбоми “Petite fleur” та “Reflections”.

Валентина Буграк, альт
Заслужена артистка України. Лауреат національних та міжнародних конкурсів.
Закінчила Національну музичну академію України та аспірантуру, клас викладача Кулакова С.В. Під час навчання була учасником Міжнародного молодіжного оркестру ім. Г. Малера (Відень). У 2013 році була представником від України на Міжнародній альтовій конференції у м. Краків, Польща.
На даний час працює в Національному ансамблі солістів “Київська камерата”.
Як солістка гастролює та виступає з оркестрами у таких містах України як Чернігів, Вінниця, Тернопіль, Львів, Запоріжжя, Черкаси, Полтава, Житомир та ін. Також, як солістка та учасниця різноманітних ансамблів неодноразово виступала у Національній філармонії України та інших провідних залах м. Києва.
Постійно співпрацює з оркестрами «La virgola», «Київські віртуози», «Kyiv Mozart Orchestra».