Концертна програма до Дня захисника України “Я підтримую крила”

Концертна програма до Дня захисника України “Я підтримую крила” за участю джаз-бенду Оркестру військово-повітряних сил США в Європі та Камерного оркестру Львівської Національної Опери”.

14 жовтня 2018 року о 18:00 у Львівській Національній Опері виступить знаменитий джаз-бенд Оркестру військово-повітряних сил США в Європі. З моменту створення оркестр дав більше 20 тисяч концертів по всьому світу. Цих музикантів називають музичними послами. Україна вже аплодувала їх майстерності. У Львові вони виступлять вперше.

 У їх репертуарі – світові музичні шедеври: увертюри, марші та уривки з мюзиклів, джазові та блюзові композиції, а також музика з популярних фільмів. Крім віртуозної гри на духових інструментах, музиканти продемонструють і військову виправку.

В концерті прозвучать твори Глена Мілллера та обробки українських стрілецьких і повстанських пісень

   Разом з американськими колегами виступить Камерний оркестр Львівської Національної Опери. Не є він окремою одиницею в штатному розписі, а креатурою артистів симфонічного оркестру – творчих людей, що добровільно, з бажання потреби душі й професійного зростання вирішили музикувати ще й в іншому складі.

  Автор ідеї – диригент Театру  Ірина Стасишин. «Задум виник давно, – каже  Ірина Іванівна. – Я розмовляла з багатьма артистами нашого симфонічного оркестру. І вони підтримували мою думку, що добре було б пробувати себе в новому виді музикування – камерному; щоби  проявити себе більш тонко; щоби з’являлися серед нас нові солісти. Мене дуже активно підтримав концертмейстер нашого симфонічного оркестру Андрій Чайковський. Він подав багато ідей. Тепер ми обговорюємо майбутній репертуар, що буде складатися з творів різних епох і стилів. І, звичайно, з творів українських композиторів.