Концерт під звуки нового оркестру

  Справжню велику естетичну насолоду отримали слухачі, які прийшли вчора до дзеркального залу Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької на концерт «Stabat Mater». Духовна музика Д.Перголезі,  Й.-С.Баха, Й.-Ф.Гайдна, Д. Букстегуде  у цей Страсний тиждень хвилювала серця, а чудове виконання підносило емоції на їх вершину. Інтерпретували музику солісти  – лауреат міжнародних конкурсів Софія Соловій та лауреат міжнародного конкурсу Тетяна Вахновська – разом із камерним оркестром. Ось тут наголосимо – новоствореним камерним оркестром Львівської Національної Опери. Не є він окремою одиницею в штатному розписі, а креатурою артистів симфонічного оркестру – творчих людей, що добровільно, з бажання потреби душі й професійного зростання вирішили музикувати ще й в іншому складі.

  Автор ідеї – диригент Театру  Ірина Стасишин. «Задум виник давно, – каже  Ірина Іванівна. – Я розмовляла з багатьма артистами нашого симфонічного оркестру. І вони підтримували мою думку, що добре було б пробувати себе в новому виді музикування – камерному; щоби  проявити себе більш тонко; щоби з’являлися серед нас нові солісти. Мене дуже активно підтримав концертмейстер нашого симфонічного оркестру Андрій Чайковський. Він подав багато ідей. Тепер ми обговорюємо майбутній репертуар, що буде складатися з творів різних епох і стилів. І,звичайно, з творів українських композиторів.

   Реалізацію нашого задуму уможливило нове використання дзеркального залу, перетворення його в музичний салон. Ми вирішили зробити прем’єру саме в Страсний четвер, щоби на камерній сцені  злитися з переживанням християн у ці дні; щоби підсилити релігійний акцент  у репертуарі нашого театру – поруч із «Реквіємом» Д.Верді. Твір, який ми вчора запропонували слухачам, «Stabat Mater» Д.Перголезі, – одна з вершин кантатно- ораторіального жанру. Наступного року в ці мовчазні дні хотіли б  зіграти повністю«Сім слів Спасителя на хресті» Й.- Ф.Гайдна. А перед цим плануємо виступи нашого новоствореного оркестру на нашій та інших сценах. Я дякую всім музикантам, які мене підтримали. Те, що ми зробили і зробимо, – все з любові до музики й рідного театру».

   Нам залишається привітати артистів і диригента й побажати здійснення творчих задумів.