Концерт до 125-річчя з дня народження українського композитора-модерніста Бориса Лятошинського
Лабіринти гармоній, настроїв та грані творчості українського композитора-модерніста Бориса Лятошинського відкривали для себе слухачі концерту 9 грудня у Дзеркальній залі Львівської національної опери, приуроченого до 125-річчя з дня народження митця.
Провідниками у цій емоційній мандрівці стали музиканти, що неодноразово виконували твори Б. Лятошинського у різних містах України та світу, в тому числі, нещодавно віднайдені та видані солоспіви – баритон Роман Страхов та піаніст Володимир Кнорозок. У їх виконанні прозвучали більше десятка солоспівів, серед них, і перше виконання у Львові твору «Лелека».
Солоспіви Лятошинського – мініатюри з дуже яскравим емоційно-вираженим станом, як от наприклад, на текст відомого вірша Івана Франка «Чому являєшся мені у сні» – сповідь на високому градусі емоційного напруження.
Також у виконанні дуету Романа Страхова та Володимира Кнорозка прозвучали три солоспіви сучасного композитора Юрія Іщенка, з яким митці безпосередньо співпрацюють. За словами музикантів, композитор часто називає себе продовжувачем традицій школи Лятошинського, хоч і не був його безпосереднім учнем. Це цілком відчувалося у трьох представлених солоспівах – «Блукаю вдень» (сл. В. Свідзінського), «Заворожи мені, волхве» (сл. Т. Шевченка), «Зо мною ангели не розмовляють більш» (сл. Є. Маланюка), що продовжили емоційний настрій концерту.
Окрім того, прозвучали інструментальні п’єси Бориса Лятошинського – не так давно віднайдений і виданий ранній «Романс» для віолончелі та фортепіано, «Мелодія» для віолончелі для фортепіано та дві скрипкові п’єси, які виконали концертмейстер групи віолончелей театру Максим Римар та перша скрипка і концертмейстер оркестру Львівської національної опери Андрій Чайковський.
Завершував концерт – цикл обробок українських народних пісень дляголосу та фортепіано.