Історичним концертом-реквіємом «Памʼяті нескорених» Львівська національна опера спільно із Міністерством культури та інформаційної політики України віддала шану полеглим воїнам-захисникам України та усім невинно убієнним, чиї життя забрала росія

Цими днями наближається річниця жорстокого та цинічного повномасштабного російського вторгнення на територію суверенної та незалежної України.

Сьогодні історичним концертом-реквіємом «Памʼяті нескорених» Львівська національна опера спільно із Міністерством культури та інформаційної політики України віддала шану полеглим воїнам-захисникам України та усім невинно убієнним, чиї життя забрала росія.

«Надзвичайно важливо те, що міжнародно визнані митці приїжджають в Україну, підтримуючи наш культурний фронт. Сьогоднішня подія допоможе нам всім відрефлексувати ті жахи, які ми всі переживаємо, ті стреси, через які ми проходимо. Я бажаю, аби ми всі у цей вечір пережили емоції, через які ми знайдемо певне полегшення, відчуття спільного єднання. Надзвичайно важливо не припиняти боротися та не зупинятися. У нас попереду ще велика боротьба та велика перемога!» – Галина Григоренко, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України.

У виконанні солістів, хору та оркестру Львівської національної опери прозвучав твір української композиторки Вікторії Польової «Буча. Lacrimosa», створений у пам’ять безневинним жертвам, що трагічно загинули від рук російських окупантів у Бучі. Також у програмі – «Реквієм» Джузеппе Верді – одна із найдраматичніших композицій світової класики, сповнена лірики, болю та віри.

За диригентським пультом Кері-Лінн Вілсон – знана канадська диригентка українського походження. Саме під її орудою влітку 2022-го відбувся світовий тур «Ukrainian Freedom Orchestra» / «Українського оркестру свободи», під час якого українські музиканти виступили у найбільших містах Європи та Америки.

Солісти:
Сопрано – Софія Соловій
Мецо-сопрано – Анастасія Поліщук
Тенор – Владислав Горай (Одеська національна опера)
Бас – Тарас Бережанський
Соло на скрипці – Марко Комонько
Хормейстер – Вадим Яценко

Диригентка – Кері-Лінн Вілсон (Канада) Keri-Lynn Wilson
Режисер – Василь Вовкун, генеральний директор-художній керівник театру, Антон Литвинов.
Ведучі – Аліна Плахтієнко та Петро Радейко

 

Фото –  Юрій Грязнов