Володимир Сіренко: привітання для Василя Вовкуна з нагоди 40-річчя творчої діяльності

Володимир Сіренко, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Т.Шевченка:

«Сорок років не просто діяльності, а творчого горіння – справа серйозна. З Василем Вовкуном ми спілкуємося давно. Нас випробувало життя і високими постами, і безробіттям. Перевірило кожного на міцність і вірність. Ми не просто друзі, а творчі й життєві побратими.  Поставили оперу-ораторію «Цар Едіп» І.Стравінського та сценічну кантату «Карміна Бурана» К.Орфа, здійснили немало інших творчих проектів. 

   Знімаю шапку перед його енергією, яку відчув і тоді, в наші молоді роки, і тепер, коли реалізовували геніальну фольк-оперу-балет «Коли цвіте папороть» Є.Станковича. Вовкун любить пливти проти течії. Це важко й небезпечно. Я йому і співчуваю, і по-доброму заздрю: як  йому вдається виборсатись. Із Вовкуном нелегко у творчості, навіть мені, незалежному.  Однак його напівбожевільне горіння, його вибухи треба сприймати радше як плюс, бо вони дають чудові результати і запалюють натхненням інших. 

   Діяльність Вовкуна у Львівській опері – це приклад для всієї України. Бажаю Василеві Володимировичу, щоб ніхто не збив його обраного шляху, щоб він зумів триматися і продовжувати в тому ж дусі, бо продовжувати часом важче, ніж починати. Здоров’я, наснаги, здійснення творчих задумів і нових наших спільних проектів!»  

                                                               Записала Надія Труш